Zubní pastu, která bělí zuby z cigaretového kouře a kávových skvrn

Káva a cigaretový kouř mají přísady s vysokým sklonem k zbarvení zubů. Jediným bezproblémovým způsobem, jak zabránit tomu, aby tyto skvrny zničily váš úsměv, je zdržet se kouření a pití kávy. Některé zubní pasty doporučené zuby mohou zesvětlit zuby mírně a postupně, ale pokud budete dál kouřit a pijete kávu, výhody bělicí zubní pasty budou pouze dočasné. Řekněte svému zubnímu lékaři, zda máte kávu nebo kouření, které se vás týkají, a požádejte o doporučení pro zubní bělení zubů.

Povrchové napětí

Skvrny z pití kávy a kouření cigaret se ukládají na vnější vrstvy zubů. Skvrny se časem stávají pevnými, takže je stále obtížnější je odstraňovat. Zubní pasty určené k odstranění těchto skvrn často spoléhají na abrazivní přísady, které jim pomohou zvednout. Kartáčování s zuby bělicí zuby může pomoci uvolnit a odstranit skvrny, ale abrazivita může také poškodit zubní sklovinu.

Chemické reakce

Přísady se liší mezi značkami zubní pasty, které mají prospěch z bělení. Některé chemikálie, jako modrá kovarina, jsou široce obsaženy v zubních pastách, které pomáhají zubům vypadat bleději. Ale nemusí snižovat žloutnutí zubů a pouze skrýt skvrny. Pouze odborníci na zuby mohou předepisovat a poskytovat bělení ošetření, které zahrnují komplexní řešení pro odstranění hluboko usazených skvrn.

Rough Shedding

Zubní pasty, které pomáhají bělit zuby znečištěné pití kávy nebo kouření, obsahují abrazivní ingredience určené k práci, relativně, jako by škrábaly barnacles z lodi. Dokonce i když používáte zubní pastu obsahující brusiva a chemikálie prokázané, že jsou účinné, může trvat až šest týdnů vidět jakoukoli nápadnou úlevu od skvrn. Soda na pečení – kterou lidé bezpečně konzumují v pečených výrobcích – je součástí přísady některých zubních pastí, které se vyznačují skvrnami, a je znám svou schopností pomáhat bělit zuby s minimální chemickou interakcí.

Štětec se slávou

Americká stomatologická asociace uvádí více než tucet zubních past, které splňují minimální požadavky na pomoc při přípravě kávy a bělení špíny na cigarety. Tyto výrobky získaly schválení ADA pro bezpečnost a účinnost. Značka Colgate získala nejvíce schválených tuleňů, po kterých následovaly zubní bělení zubů vyrobené Ctretem a Tomem z Maine, které se nejvíce zmiňují.