Ztratíte váhu pít 12 šálků vody denně?

Pitná voda jako součást komplexního programu hubnutí, který zahrnuje snížení kalorií a zvyšování fyzické aktivity, je dobrou strategií pro snížení hmotnosti, zejména pokud pijete vodu namísto cukrem oslazených nápojů. Není možné říci, zda pití 12 šálků vody je pro vás zdravé, protože potřeba každého člověka je jiná. Ale pít příliš mnoho vody může vést k intoxikaci vodou, potenciálně smrtící podmínce.

Mnoho lidí se diví, kolik vody by denně měli vypít. Bohužel existuje málo výzkumu, který může poskytnout konečnou odpověď. Potřeby vody každého člověka jsou jiné. Pokud budete dělat hodně intenzivní cvičení, budete muset vypít více vody než osoba, která je neaktivní. Pokud žijete v horkém podnebí, budete muset vypít více vody, než osoba, která žije v mírném klimatu. Také můžete dostávat kapalinu z jiných nápojů nebo potravin. Měli byste si promluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste zjistili, zda bude pít 12 šálků vody denně.

Mnoho programů hubnutí naznačuje zvýšení vody kromě snížení kalorií a zvýšení fyzické aktivity. Studie z roku 2008 o ženách s nadváhou, které se účastní programů na snížení tělesné hmotnosti publikovaných v časopise “Obezita”, poskytuje jistý důkaz, že mírné zvýšení obsahu vody o 4,39 pohárů bylo spojeno se ztrátou hmotnosti o 5 liber během 12 měsíců. Pokud však pijete 12 kalíšek vody každý den, aniž byste snížili množství kalorií, které konzumujete, nebo zvyšujete fyzickou aktivitu, je nepravděpodobné, že ztratíte příliš mnoho váhy. Pít velké množství vody by vás také mohlo zhoršit.

Revize výzkumné literatury z roku 2010 publikovaná v časopise Nutrition Reviews doporučila pitnou vodu místo jiných vysoce kalorických potravin nebo nápojů. Vzhledem k tomu, že cukrové sladké nápoje jako sodík mají vysokou souvislost s obezitou nebo nadváhou, je pitná voda namísto těchto nápojů účinným způsobem, jak snížit kalorie. Ale pitná voda namísto uměle oslazené nebo dietní sody pravděpodobně nebude mít za následek velkou ztrátu váhy, je tu jen málo snížení kalorií, které konzumujete.

Pokud uvažujete o zvýšení množství vody, kterou pijete, nezapomeňte, že je důležité nepít příliš mnoho, což může vést k potenciálně smrtelnému stavu, který se nazývá intoxikace vodou. Ačkoli je nejčastěji pozorován u kojenců, existují také případy u starších dětí a dospělých. Otrava vodou může vést k nemoci a smrti. Vzhledem k tomu, že každá osoba má jedinečné potřeby v oblasti vody, drasticky nezvyšujte příjem, aniž byste mluvili s lékařem.

Množství vody potřebné pro dobré zdraví

Pitná voda a ztráta hmotnosti

Nahrazení vody pro cukrové sladké nápoje

Intoxikace vody