Způsoby kuchaře

Congee, nebo čínská rýžová kaše, je všestranné pohodlí. Jeho chuť a textury mohou být upraveny tak, aby vyhovovaly vaší chuti, ať už upřednostňujete hustou, sladkou misku nebo tenkou a slanou chuť. Způsoby přípravy zahrnují vaření kukuřice na varnou desku, vaření v rýžovém sporáku a vaření v pomalém sporáku. Poté, co je vařený kužel, můžete ho naplnit různými přísadami, jako jsou ryby, kuře nebo houby.

Vzhledem k tomu, že rýže je hlavní složkou, je důležité používat vysokou kvalitu rýže při vaření kukuřice. Nejlepší výsledky jsou obvykle s krátkou nebo středně zrnitou rýží. Jasná rýže a střední zrna hnědá rýže jsou dvě dobré možnosti. Můžete použít buď vařenou nebo nevařenou rýži, předvařená rýže se vaří mnohem rychleji. Používáte-li tuženou rýži, opláchněte ji, dokud voda neběží a poté ji ponořte půl hodiny. Pokud používáte předvařenou rýži, ujistěte se, že před tím, než začnete vařit, rozlomte všechny kusy.

Tloušťka kukuřice závisí na poměru rýže k vodě. Pro tlustý congee použijte jeden šálek rýže na osm šálků vody. Pro střední kukuřici použijte jednu šálku rýže na 10 šálků vody. Pro tenkou kukuřičku použijte jednu šálku rýže na 13 šálků vody. Používejte méně vody, pokud vaříte rýžovým sporákem nebo pomalým sporákem, protože ztratíte méně vody k odpaření.

Pro vaření kukuřice na varnou desku přidejte vodu a rýži do hrnce a přiveďte ho do varu. Spusťte teplo a vařte a občas promíchejte, abyste zabránili spálení. Doba vaření se bude lišit podle druhu použité rýže. Konge může být také vařeno v rýžovém vařiči tím, že se rýže a voda umístí do sporáku a poté se vaří 45 minut až hodinu. Můžete také použít pomalý sporák, ale bude trvat čtyři až pět hodin, dokud nedojde k uzavření congee. Bez ohledu na to, kterou metodu použijete, budete muset zkontrolovat konzistenci rýže, abyste zjistili, kdy je hotová. Když se zrnka rýže začnou rozpadat, kůň je hotový. Můžete ho vařit po delší nebo pomalejší dobu v závislosti na vašich osobních preferencích.

Chcete-li ochutnat váš congee, může být nahradit zásobu polévky, jako je hovězí nebo zeleninový materiál. Poté, co je vařený cukr, můžete si vybrat libovolný počet ingrediencí, které přidávají chuť k finálním pokrmům. Mezi běžné pokryvky patří vařené maso nebo mořské plody, vejce, kořen lotosu, goji bobule a houby. V závislosti na přísadě může být přidána, když se rýže vaří nebo je umístěna nahoře, když je doručena kukuřice.

Rýže

Tloušťka

Vaření

Příchuť