Výhody plaveckých sprintů vs. vzdálenosti

Distanční plavci mají duševní a fyzickou houževnatost a někdy dráždí sprintery za to, že jsou líní, ale plavecké sprinty mají sílu a vynikající kondicionování. Vzdálenost je relativní termín při koupání v bazénu, ale obecně, tréninky se sprintem obsahují krátké, intenzivní sady. Odborné tréninky se mohou zdát vyčerpávající jednoduše proto, že jste dal více kilometrů, ale rychlé sady sprintů opravdu vyzkoušují vaši kardiovaskulární kondici.

Síla

Koupání rychle trvá víc než vynikající technika. Potřebujete výbušnou sílu pro rychlost. Nastavení rychlosti nebo spíše nízkého intervalu pro sprinty o rychlosti 50 nebo 100 metrů vás přiměje k tomu, abyste zvýšili své úsilí. Silné zádové svaly a ramena vám pomohou rychle plavat ve volném stylu, ale záleží i na složení vašich svalových vláken. Každý má rychlé a pomalé záškuby svalových vláken. Předvídatelně jsou vlákna s rychlým třením ty, na které se spoléháte, a to pro intenzivní rychlost. Genetika, spíše než trénink, určuje, jaké procento rychlého versus pomalého záškubnutí svalové tkáně máte, ale výcvik sprintu učí, jak nejlépe využít tyto svaly.

Energie

Koupání je aerobní sport a spoléhá na trvalý přísun kyslíku, který vás udrží ve vytrvalostních sestavách. Sprinting se nespoléhá na aerobní metabolismus energie. Když vyrazíte všichni ven ve sprint, extrémní námaha vás přiměje k tomu, abyste prudce zásobili anaerobní metabolismus. Rychlý způsob, jak získat energii, anaerobní metabolismus také produkuje kyselinu mléčnou jako vedlejší produkt, který produkuje bolestivý pocit pálení, který dostanete na špičce a jen za špičku. Trénink Sprint při závodních rychlostech pomáhá zvyknout si na nepohodlí a přitom jezdit.

Zapojení

Dokonce i když nejste konkurenční plavec, tréninkový trénink sprintuje vaši rutinu a udržuje vás v pohybu a energii. Nekonečné koly vedou k nudě a svalové únavě, takže přidání některých sady sprintu vás může vrátit na cestu fyzicky i duševně. Plavání sprintem ve vašem závodním tempu, nebo nejlepším úsilím, si zvyknete na pocit rychlého pohybu ve vodě. Když cvičíte plavání rychleji, trénujete své tělo a duši, abyste mohli plavat rychleji, i když nejste sprintující.

Úvahy

Sprint tréninky mohou být vyčerpávající a vyčerpávající, takže trenéři je neaplikují každý den. Mixují sprinty s tréninkem v aerobní vzdálenosti, aby se zabránilo zranění a únavě. Pro základní sadu sprintů určete pohodlný interval 100 metrů, což je doba, kterou potřebujete k dokončení 100 metrů v mírném tempu. Proveďte 5 x 100 metrů nebo pět opakování o délce 100 metrů a snižte dobu plavání o pět sekund každých 100 metrů. Například pokud je základní doba dvě minuty, vaše 100 metrů by měla být 1:55, 1:50, 1:45 a 1:40 minut. Opakujte sadu, ale zastavte, pokud nemůžete zachovat techniku ​​zdvihu kvůli únavě.