Vodní cvičení pomocí míče

Cvičení ve vodě může být současně snadné na kloubech a náročné pro vaše svaly a kardiovaskulární systém. Voda podporuje vaše tělo, ale zároveň nabízí odpor při cvičení. Přesunutí nafouknuté koule do vody zvyšuje odolnost, která pomáhá posílit různé svaly. Zahřejte nejprve procházkou vodou po dobu pěti až 10 minut. Provádějte den vodních cvičení jako součást celkové fitness rutiny nebo provádět aktivity třikrát týdně, pokud je to váš hlavní zdroj cvičení.

Působivé ruční cvičení

Nafoukaná koule, kterou používáte – např. Plážový míč nebo míč s vodním pólem – bude chtít plavat, takže jej jednoduše stisknutím pod vodní hladinu vytvoříte odpor, který musíte překonat. To je základní princip za většinou vodních cvičení s použitím míče. Chcete-li posílit ruce, postavte se ve vodě a držte míč před vámi. Stiskněte míč pod povrchem co nejdále a držte jej pod vodou co nejdéle. Použití většího koulí zvyšuje odpor. Proveďte změnu tohoto cvičení tím, že míč přemístíte do tvaru osmého obrázku, když je ponořen.

Mít míč s kardio

Chcete-li spálit kalorie a posílit své svaly, postavte se na jeden konec bazénu a držte míč před vámi v obou rukou. Projděte dopředu a současně přemístěte míč do kruhů podél vodní hladiny, jako byste míchali hrnce. Cvičení je náročnější při běhu, běhu, skákání na obě nohy nebo skákání na jedné noze. Můžete také přidat intenzitu stisknutím míče pod vodní hladinu. Proveďte cvičení po dobu jedné až pěti minut.

Roll jako vydra

Pokud jste někdy viděli vydry, které se otáčejí ve vodě, máte základní představu o tom, jak provádět cvičení válečků. Začněte tím, že se vznášíte na zádech, zatímco držíte míč na hrudi oběma rukama. Udržujte nohy poměrně blízko sebe, když provádíte 360 ​​stupňovou revoluci, zatímco držíte míč pevně proti trupu. Dejte si dech a zopakujte cvičení tím, že se budete pohybovat opačným směrem. Pokračujte ve vzoru a proveďte tolik úloh, kolik můžete za 30 sekund. Toto cvičení na celém těle se zaměřuje na záda, jádro, glutety a nohy.

Využijte své cvičení

Pracujte ramena, triceps, zad a abs s pákovým cvičením. Držte míč oběma rukama, když čelíte spodku bazénu. Pláčte na hladině a vaše tělo je rovno a vaše paže se protáhly pod hladinou vody před vašou hlavou. Držte své ruce rovně, jak budete táhnout míč co nejrychleji dolů a zpět, směrem ke stehna. Tento pohyb způsobí, že se vaše tělo přirozeně nakloní, zdvihne hlavu a spustí nohy. Ohnout si lokty a posunout dopředu a přesunout míč přímo zpět do výchozí pozice. Proveďte cvičení po dobu 30 sekund.