Vitamíny pro získání většího zadku

Budování svalů je těžká práce – dokonce i budování gluteálních svalů. Vyžaduje konzistentní, dobře plánovaný trénink, stejně jako vyvážená strava určená k podpoře růstu svalů. Vitamíny jsou důležitou součástí budování svalů, ale samotné vitamíny vám nepomohou dosáhnout vašeho cíle.

Vitamíny pro růst svalů

Vitamíny plní mnoho důležitých funkcí ve vašem těle. Jsou to organické látky, které vaše tělo nemůže syntetizovat, avšak jsou potřebné v malých množstvích pro výkon specifických metabolických funkcí, podle National Association of Strength and Conditioning Association. B-komplexní vitamíny podporují tkáň vašeho nervového systému a produkci energie, stejně jako růst svalů a funkce. Vitamin C je důležitý pro růst a opravu svalové tkáně. Vitamin A pomáhá s energií, stejně jako syntézou bílkovin. Vitamin D pomáhá vstřebávání vápníku, což je nezbytné pro svalovou kontrakci. Multi-vitamin obsahuje tyto vitamíny, které pomáhají růstu svalů, stejně jako jiné, pro optimální funkci.

Svalová hypertrofie

Většina lidí nechce přidávat více tuku do svého těla, ale spíše svaly, aby se dostali větší glutes. Tukový tuk je nezbytný v mírných množstvích, ale příliš mnoho může zvýšit vaše riziko onemocnění a snížit kvalitu života podle American College of Sports Medicine. Místo toho chcete provádět tréninkové cvičení, které stimulují zvýšení velikosti svalů – známé také jako “hypertrofie”.

Trénink pro hypertrofii

Chcete-li stimulovat hypertrofii, proveďte tři až šest setů, od šesti do dvanácti opakování, na cvičení. Pokud jste v tomto typu cvičení nová, začněte s jedním cvičením pro každou důležitou svalovou skupinu a proveďte pouze jednu až tři sady a postupně postupujte podle doporučených množství. Můžete provádět více cvičení ke stimulaci glutes stejně. Nevyvíjejte trénink s glutem v následujících dnech, ale odpočívejte nejméně 48 hodin mezi tréninkem na trénink s odporem. S tímto vysokým objemem tréninku můžete zjistit, že vaše glutety pracujete maximálně dvakrát týdně.

Role stravy

Dieta je důležitá pro budování svalové tkáně ve vašich glutech, stejně jako správná funkce. Všechny makronutrienty jsou nezbytné, ale bílkovina je to, ze které se tvoří svalová tkáň. Konzumujte 0,7 až 0,9 gramu bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, abyste zajistili dostatečnou výživu pro hypertrofii. Vyberte si chudé zdroje, jako jsou ořechy, luštěniny, drůbež, ryby, vejce, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku a štíhlé kusy vepřového nebo hovězího masa.