Vitamíny pro bílé oči

Oční zbarvení se může objevit z mnoha důvodů, včetně nedostatku spánku, suchého oka, infekcí nebo alergií. Jakmile tyto stavy vyřešíte nebo začnete dobře spát, začervenalost se může rozptýlit. Mohli byste přirozeně mít na vašich očích zčervenání a lékař by mohl navrhnout stravu bohatou na určité vitamíny, která by pomohla podpořit bílé oči. Vitaminy však nemusí zacházet se všemi očními podmínkami, které způsobují krvácející oči.

Vitamin B2

Vitamin B2, také známý jako riboflavin, pomáhá ve funkci nervového systému a metabolismu, stejně jako mnoho jiných procesů těla. Tato živina také pomáhá podporovat zdravé oči a může mít roli při snižování zarudnutí očí. Potravinovými zdroji vitaminu B2 jsou brokolice, houby, mléko, vejce, maso a mandle. Pokud trpíte chronickým zčervenání očí bez jakékoliv známé příčiny, může vám lékař doporučit, abyste jedli zdravou výživu, která zahrnuje tyto a další zdroje B2, nebo by mohla doporučit denní dávku vitamínu B2. Váš lékař vám řekne, kolik živin byste měl užívat, a to bude záviset na celkovém zdravotním stavu, stravě a závažnosti očních zarudnutí.

Vitamin A

Vitamin A má důležitou roli v očním zdraví, podporuje zdravou sítnici – zadní výstelku oka – a zdravou rohovku – jasnou vnější kopuli pokrývající přední část oka. Přestože se nedostatek vitaminu A v USA běžně nevyskytuje, nízké hladiny této živiny mohou způsobit suché oko, což může způsobit zarudnutí očí a také pálení, píchání a vodnaté oči. Jíst stravu bohatou na vitamín A nebo Užívání doplňků vitaminu A nebude léčit oční závratě, ale pokud máte riziko pro nízké hladiny, zajištění toho, abyste měli dostatečný příjem, by mohlo pomoci zabránit suchému oku a doprovodným příznakům. Potravinovými zdroji vitaminu A jsou mrkev, kala, špenát, mango, broskve, mléko a játra.

Lékařská pozornost

Oční zbarvení by mohlo být důsledkem únavy nebo jiných neškodných příčin, ale pokud máte prodloužené oční zarudnutí, zvláště pokud máte s ním další příznaky, jako je podráždění nebo bolest, kontaktujte svého lékaře. Můžete mít oční stav, který vyžaduje léky na předpis a rychlá léčba by mohla pomoci předejít zhoršení stavu a dlouhodobým účinkům.

Úvahy

Neměli byste začít používat vitaminy bez předchozího rozhovoru se svým lékařem. Vysoké dávky některých živin mohou zasahovat do zdravotních stavů nebo léků na předpis, které užíváte. Váš lékař může zhodnotit vaše oči a celkové zdraví, aby vám pomohl zjistit, zda vitamíny mohou bezpečně pomoci Vašemu stavu.