Vitamín E pro bolest prsu

Bolest prsu je častým onemocněním, kterým čelí mnoho žen – zejména u žen s měsíčními menstruačními cykly. Bolest prsu může trvat dny, týdny nebo měsíce. Pokud trpíte přetrvávající bolesti prsu, je obecně dobrý nápad, abyste si udělali schůzku se svým lékařem. Zatímco není osvědčenou metodou léčby bolesti prsu, vitamin E může pomoci zmírnit bolesti prsu.

Příčiny bolesti prsu

Existuje celá řada různých důvodů, proč se může objevit bolest prsu. FamilyDoctor.org uvádí, že bolesti prsu jsou u žen nejčastěji v plodném věku a u starších žen jsou zřídka pozorovány. Zadržování vody a hormonální změny, ke kterým dochází během vašeho období, mohou vést k bolesti prsu. Těhotenství, poranění, infekce, kojení a rakovina prsu mohou také způsobit pocity bolesti v prsou.

Tradiční léčba bolesti prsu

Fyzikální vyšetření stejně jako anamnéza může pomoci určit příčinu bolesti prsu. U mladších žen – ve věku do 35 let, aniž by do prsou vnikly hrudky – může váš lékař rozhodnout proti dalším vyšetřením. Pokud váš lékař zjistí pauzu nebo jestliže máte jiný věk než 35 let, může být nařízeno další vyšetření včetně mamografů, sonogramů nebo biopsie. Léčba bolesti prsů může zahrnovat nošení podpůrné podprsenky, léky proti bolesti na předpis nebo léky na bolest na předpis, které se týkají silné bolesti. Váš lékař také může doporučit vyloučit sůl a kofein, užívat vitamín E, užívat přípravek vitamín B-6 nebo užívat diuretikum ke snížení retence vody.

Vitamin E a bolesti prsu

Vitamin E je vitamin rozpustný v tucích, který slouží jako antioxidant. Antioxidační vlastnosti mohou pomoci chránit tkáně vašeho těla, včetně tkáně prsu, před poškozením, které se vyskytuje jako výsledek volných radikálů. Vitamin E může také pomoci snížit zánět, který způsobuje bolest a nevolnost v prsou. Tento vitamín umožňuje tělu vylučovat cytokiny, které napomáhají opravit poškozené nebo poškozené tkáně. Vitamin E může také pomoci snížit dobu, po kterou máte bolesti prsu, neboť je známo, že vitamín E pomáhá urychlit proces hojení. Dvě studie provedené v 80. letech naznačily, že vitamín E může pomoci léčit benigní stavy prsu, jako jsou cystické nemoci prsu, které mohou vést k bolesti prsu. Studie z roku 1980 v časopise Journal of the American Medical Association ukázala, že vitamín E dokázal snížit bolesti a citlivost spojené s cystickou chorobou prsu. V roce 1985 s dvojitě zaslepenou studií publikovanou v “Surgery” bylo 75 žen s benigním onemocněním prsu léčeno vitaminem E nebo placebem. 37 žen, které dostávaly vitamín E, mělo významný pokles v premenstruační bolesti prsu.

Dávkování vitamínu E

Pro získání antioxidačních a protizánětlivých přínosů vitamínu E dodržujte doporučené dietní dávky nebo RDA. U žen ve věku od 9 do 13 let je RDA vitaminu E 11 mg. U dospělých žen starších 14 let je RDA vitaminu E 15 mg. U žen starších než 14 let, které kojí, se denně doporučuje dávka 19 mg. Zdroje vitaminu E zahrnují olivový olej, kukuřici, sóju, pšeničné klíčky, kiwi, mango, rajčata, arašídy, špenát, mandle, arašídy a brokolici. Vitamin E může být doplněn i na doporučení lékaře.