Veganská butternut squash lasagna

Butternut squash lasagna nabízí bohatou a krémovou alternativu k tradičním lasagnám na bázi rajčat a masa. Zatímco většina lasagnů skotu je vegetariánská, můžete snížit obsah tuku a cholesterolu a vyrobit tento pokrm vegan, při zachování chuti a struktury. Podávejte toto jídlo davu nebo jej přidejte ke stolu společně s dalšími pokrmy, které vyhoví každé stravě.

Butternut squash lasagna začíná jednoduchým praženým squashovým pyré. Předehřejte troubu na 425 stupňů Fahrenheita. Odlupujte dva kousky, asi 2 lbs. Každý pomocí zúbkované zeleninové škrabky nebo ostrého nože. Odstraňte buničinu a semena, pak nakrájejte na 1-palcové kusy. Chuť s olivovým olejem a sezoní se solí a pepřem, pak pečeme na plechu po dobu 25 až 30 minut, až docela něžný. Kaše nebo pyré s mixérem nebo masérem brambor.

Veganská lasagna vyžaduje bez mléka alternativu k ricottě a jiným sýrům. Vytvořte tofu ricotta smícháním 1 lb. hedvábného tofu s 2 lžícemi. Citrónovou šťávu, jeden kousek mletého česneku, sůl, bílý pepř a špetku muškátového oříšku v kuchyňském robotu nebo mixéru. Zajistěte, aby vaše náplň byla více chutná a plnila tím, že směs smíchá 1/2 šálku borovice, kešu nebo mandlí. Přidejte špetku suchého nebo jemně mletého čerstvého šalvěje, abyste získali sladkost v náplni squashu.

Jakmile uděláte nápoje na squash a tofu, můžete vaši lasagnu připravit k pečení nyní nebo později, v závislosti na vašem plánu. Namažte 8-palcový plech na pečení. Zajistěte vrstvu nudlí lasagny a nakonec rozemletete s pudinkem ze sklenice. Nahoru s další vrstvou nudlí, pak vrstvou tofu smetany. Pokračujte v layering lasagne nudle, squash, nudle a smetana, dokončení s vrstvou tofu smetany.

Chcete-li pečeme vařičku lasagna, přikryjte pánev s hliníkovou fólií. Pečeme v předehřáté troubě o objemu 375 stupňů po dobu 30 až 35 minut. Nechte jej 15 minut odpočívat, než budete sloužit. Ozdobte čerstvou šalvějí nebo slané listy šalvěje. Podáváme vedle svěží zeleného salátu a opečeného řemeslného chleba, kde si mohou hosté pochutnat, zda jsou veganské nebo ne.

Squash Puree

Krémová plnění

Příprava lasagny

Pečení a podávání