Účelem roztažení

Podle definice je protahování pohybem kloubu nebo svalu na plné prodloužení prodloužením tkání. Vliv a výhody protahování jsou četné. Zahrnují vše od zvýšeného rozsahu pohybu a zlepšeného účinku tréninku k prevenci úrazů a rehabilitaci. Doba zahřívání a ochlazování jsou nezbytné pro maximalizaci výsledků vašeho tréninku a protahování je klíčovým prvkem. Výhody strečování přesahují vnější odměny.

Zvýšený rozsah pohybu

Flexibilita se týká pohybu kloubů hladce po celém rozsahu pohybu. Protahovací cvičení zlepšují tento pohyb. Gymnasty, bojovníci a tanečníci jsou mezi těmi, kteří se v důsledku povahy své činnosti intenzivně zaměřují na flexibilitu a zvyšují rozsah pohybu. Intenzivní cvičení protahování, které vám pomohou zlepšit vaši flexibilitu, vyžadují léčebný čas, a proto byste měli umožnit tělu léčit mezi jednotlivými sedmi.

Protahování a silový trénink

Rozsah nárůstu pohybu může být škodlivý pro ty, kteří osvětlují sílu a svalové zisky. Nadměrná flexibilita může destabilizovat vaše klouby v určitých pozicích, neboť napětí se může zvýšit. Mírné až středně těžké protahování však pomáhá odvrátit bolestivost. Chcete-li získat tuto výhodu, jemně protáhnout po tréninku a zastavit, než dosáhnete bodu nepohodlí. Nízká intenzita tažení také zrychluje odstraňování odpadu.

Prevence újmy

Sporty, které vyžadují zůstat ve stejné pozici nebo provádět stejné pohyby, mohou snížit rozsah pohybu, protože se zaměřují na určité svalové skupiny a vytvářejí nerovnováhu. Spojovací tkáně se zkrátí, aby se přizpůsobily těmto podmínkám a ztratily schopnost plné kapacity, což vedlo k nestabilitě. Protahování může tyto účinky zlepšit nebo zvrátit. Zahřívání před tréninkem zvýší teplotu svalů, zesílí jejich pružnost a usnadní prodloužení svalové hmoty, což může pomoci předejít zranění. Chlazení dolů je stejně cenné, protože zajišťuje, že svaly se pohybují v plném rozsahu pohybu bez ohledu na vykonávanou činnost.

Rehabilitace

Pokud jste zraněni, roztahování může urychlit uzdravení tím, že rozšiřuje rozsah pohybu tak, aby vyhovoval správnému výkonu v kloubech. Tento proces by měl být postupný, aby vyhovoval vašim postupujícím schopnostem. Přehánění během rehabilitace často způsobuje další škody a poškození již zraněných kloubů může být nezvratné. Můžete podstoupit lékařskou léčbu a rehabilitaci současně, abyste se rychle dostali zpět do fitness úrovně před poraněním.

Správná forma a technika vám umožňují těžit z protahování a zároveň se vyvarovat bolesti. Statické protahování se většinou přizpůsobuje účtům kvůli nedostatku nucených pohybů a zlepšené relaxaci svalů. To znamená udržet úsek po stanovenou dobu bez pohybu. Ty rozšiřují klidné svaly, povzbuzují stabilitu a podporu, na rozdíl od balistických úseků, které vyžadují prodloužení svalové síly skrz skákání a často vedou ke zranění.

Technika