Tréninkové plavky pro ženy

Výběr správné dámské plavky závisí na druhu školení, které hodláte dělat. Plavky pro konkurenční plavání, koupání na klíně a vodní aerobik vyžadují různé funkce pro maximální výkon ve vodě. Podívejte se na plavky z renomovaných obchodů se sportovním zbožím nebo online prodejců, kteří se specializují na vodní cvičení mnoha typů pro nejlepší výběr a hodnotu.

Konkurenční plavky pro ženy by měly být tvarově tvarované a dostatečně dlouhé v těle, aby poskytly optimální pohodlí a úplné pokrytí. Nejlepší plavky pro konkurenční plavání mají racerback design a jsou bezproblémové, těsné a jsou vyrobeny z Lycra nebo podobné látky, která maximalizuje rychlost ve vodě. Dick’s Sporting Goods doporučuje zvolit konkurenční plavky navržené s kompresní technologií pro vyhlazení těla, snížení tahu a zvýšení průtoku vody.

Většina konkurenceschopných plavců používá různé plavky pro plavání v porovnání s tréninkem. Zatímco výcvik plavek nemusí být ze stejné vysoce kvalitní látky jako konkurenční plavky, měl by to být jednodílný design s racerback pro volný pohyb přes ramena a udržet popruhy z klouzání nebo zkroucení, zatímco v voda. REI, prodejce sportovních potřeb, navrhuje, aby si vybral výcvikový oblek, který se pohodlně, ale ne těsně přizpůsobí. Pokud jsou popruhy vykopány do ramen, oblek je příliš malý, pokud jsou v trupu vrásky nebo volná tkanina, oblek je příliš velký. Někteří plavci si vybírají obleky pro trénink, které poskytují pokrytí celého těla od krku až po kolena. I když džíny nabízejí méně vody ve vodě než konkurenční obleky, jsou vhodnější pro trénink než pro konkurenci z důvodu množství použité tkaniny.

Ti, kteří dělají vodní aerobiku a jiné nekonkurenční typy vodních cvičení, si budou chtít vybrat plavky založené na pohodlí i výkonnosti. Jednodílné námořní obleky s pohodlnými popruhy umožňují dokonalé pokrytí a snadné pohyby ramen ve třídách vodní aerobiku. Přestože nejsou určeny k plavání na kole, jsou dvoudílné cisterny vhodnou volbou pro vodní cvičení a jsou také snadné se dostat a vypnout pro osoby s artritidou nebo jiné podmínky, které omezují rozsah pohybu. Dick’s Sporting Goods navrhuje výběr obleku, který poskytuje jak svobodu pohybu, tak pokrytí a podporu, kterou potřebujete k tomu, abyste se cítili dobře ve vodě.

Pocení ve vašich plavkách vám pomůže motivovat k pokračování v cvičení podle vaší volby. Stránka sportovního úřadu doporučuje měřit délku vašeho pasu, poprsí a délky trupu, abyste zjistili správné velikosti plavek pro váš typ těla. Ženy s dlouhým torsem jsou nejpohodlnější v celoplošných oblecích s vysokými nohama pro menší pohyb nohou ve vodě. Obleky s přímým řezem na výstřihu poskytují další pokrytí pro větší ženy. Pevné barevné plavky s definovaným pasem a vysokým podílem Lycra nebo spandexu poskytují ženám s větší velikostí pohodlí a sebevědomí.

Plavky pro soutěž

Tipy pro plavkové plavky

Vodní aerobní koupací krásy

Nejlepší obleky pro všechny typy těla