Top 10 cyklokrosových kol

Cyklokros je charakterizován kombinací horské cyklistiky a silničního cyklu spolu s jízdou nahoru a dolů nebo přes překážky při jízdě na kole. Většina cyklokrosových tratí má kolo nebo trasu s různými povrchy včetně chodníků, tras, trávy, písku nebo nečistot, které vyžadují cyklokrosové kolo, aby se konstrukce, vlastnosti a součásti přizpůsobily specifickým podmínkám jízdy. S nárůstem cyklokrosu vyrábějí cyklistické firmy cyklokrosové motocykly, ale deset nejlepších cyklokrosových jízdních kol používá lehké materiály a vysoce kvalitní komponenty spolu s přidanými funkcemi.

RoadBikeReview.com doporučuje Bianchi Axis a Surly Cross-Check, zatímco BikeRumor.com doporučuje Giant TCX. V cyklistickém časopise Guide of Bicycling Magazine v roce 2010 byly na horních cyklokrosových kolech zařazeny modré Norcross, Swobo Crosby, Fuji Cross Comp, Cannondale CX Red a Stevens Bikes Carbon Team Ultegra spolu s Motobecane Fantom Cross Pro a Ridley X-Night.

Cyklokrosové motocykly jsou navrženy s určitou geometrií rámu pomocí kombinace lehkých materiálů, které jízdcům umožňují přenášet kolo přes bariéry, překážky nebo kopce. Swobo Crosby a Cannondale CX Red jsou vyrobeny z hliníkového rámu, který nabízí levné cyklokrosové kolo, které je stále lehké a odolné. Ostatní horní cyklokrosové jízdní kola jako Stevens Bikes Carbon Team Ultegra používají uhlíkový rám ke snížení hmotnosti při zachování odolnosti. Tato kola jsou však také dražší než kola s hliníkovým rámem.

Top 10 cyklokrosových kol je založeno na silničních kolech, ale obsahuje určité rysy horských kol pro zvládnutí rozmanitého terénu. Například ruční řídítka v silničních kolech se při jízdě na chodníku nakloní pro různé polohy rukou a paží a v úzkém profilu se zvyšuje volný prostor v horském kole. Úplné pneumatiky zajišťují rovnováhu a stabilitu na chodníku, stezkách a blátě. Systém krátkého řetězu a dvojitý řetězový kroužek slouží k tomu, aby řetězec zůstal na nerovném terénním chodu a že konzolové brzdy umožňují ovládání a manipulaci v těsných rozích.

Součásti – včetně řetězových kol, přehazovaček a řadičů – na 10 nejlepších cyklokrosových kolech používají vysoce kvalitní materiály pro lepší výkon v různých jízdních podmínkách. Například Swobo Crosby používá součásti SRAM včetně torpédového náboje pro přepnutí z pevného kola na volné kolo. Podobně Cannondale CX Red využívá pohon SRAM Red pro efektivní přenos výkonu přes pedály.

Typy

Materiály

Funkce

Komponenty