Proč nebude moje pizza těsto hnědé?

Nečekejte, že vaše domácí pečená pizza vypadá přesně jako pizzerie. Pokud nemáte kachle na dřevo, je pravděpodobné, že vaše trouba se nedostane dostatečně horká. Nicméně můžete doma očekávat příjemně zbarvenou a křupavou kůru. Pizza těsto, které není hnědé, bylo pravděpodobně nesprávně připravené nebo upečené. Zkuste zvýšit teplotu trouby jako výchozí strategii.

Recept

Při přípravě těsta na pizzu by těsto mělo být měkké a ohebné, ale nikdy nelepivé. Pokud se těsto drží na ruce nebo válečku, přidejte více mouky. Těsto, které nemá dostatečnou mouku, je obvykle velmi měkké a nemusí dobře hnědé.

Příprava

Pizza těsto, stejně jako všechna těsto kvasnic, těží z prodlužování času. Po míchání a hnětení těsta položte na mouku a nechte ho stoupat, dokud nebude téměř dvojnásobné. Pokud tento krok přeskočíte, těsto může být ploché a tvrdé a nemusí dobře hnědnout.

Bakeware

To, co vaříte vaši pizzu, může také mít vliv na to, jak dobře je hnědá. Praví fanoušci pizzy používají kamenný pizzerie, kameninový kámen, který přenáší teplo rovnoměrně na ostrou, hnědou kůru. V opačném případě zkuste vařit pizzu přímo na stojanu nebo si koupíte kovovou pizzovou misku s otvory, takže kůra dobře hnědá. Pizza těsto není dobře hnědé nebo zůstane mokré uprostřed, když pečené na těžkých plechů.

Teplota trouby

Pečení pizzy je skutečným odchodem z pečení chleba a sušenky. Vaše pizza nemusí být zhnedlá, protože teplota trouby není dostatečně vysoká. Ohřívejte troubu na 500 stupňů Fahrenheita, abyste ji rychle připravili a hnědli. Pizzové těsto musí být trochu žhavé, aby podpořilo bobtnání zálivků. Vařte jej při mírnější teplotě a zůstane měkké – a nemusí se dostatečně hnědit.