Proč dělají děti na špičkách?

Děti často experimentují s chůzí po prstích, když se poprvé rozpadají. Většina dětí vyrůstá do věku 2 let, ale některé děti pokračují v tomto bodě. Přestože příležitostná chůze obvykle nevykazuje vážný problém, vezměte své dítě k lékaři na lékařský posudek, pokud nedokáže nebo nechá váhu na ploché noze, takže může vyloučit fyzické stavy nebo vývojové Problémy.

Význam

Ačkoli se teetering na tip-prsty nemusí zdát jako velký problém, dětské nemocnice a kliniky Minnesota poznamenat, že po 20-ti měsících-starý neschopnost chodit v patě způsobem může znamenat problém. Dokud je růst a vývoj vašeho dítěte na správné cestě, chůze na špičkách nemusí nutně představovat významnou obavu. V některých případech však může sloužit jako “červená vlajka” pro závažnější problémy. Vezměte si na vědomí jakékoliv příznaky nebo příznaky, které si všimnete spolu s chůzí na špičce, aby váš lékař dokázal přesně diagnostikovat základní příčinu neobvyklé chůze vašeho dítěte.

Fyzické vlajky

Dítě, které nemůže nést váhu na noze a vypadá fyzicky neschopné chodit na ploché nohy, může mít fyzický problém, jako je zkrácená Achilova šlacha, která jí brání v chůzi normální chůzí. “Webová stránka BabyCenter naznačuje, Chůze často indikuje motorické poruchy, zejména mozkovou obrnu. Nejčastější typ mozkové obrny – diplegie – postihuje spodní část těla a může způsobit, že se vaše dítě dostane do špičky kvůli příliš těsným achilovým šlachům a lýkovým svalům.

Vývojové otázky

Pokud váš lékař nemůže nalézt fyzickou příčinu pro špičku, pravděpodobně ji označí za “idiopatickou”. Idiopatická špička chodidel je někdy spojena s jazykovými zpožděními a určitými formami autismu, takže je důležité věnovat pozornost vašemu dětskému Komunikaci a socializaci, aby co nejdříve zachytily jakékoli zpoždění. BabyCenter doporučuje plánovat vývojové hodnocení specialistou, aby bylo zajištěno, že vývoj vašeho dítěte je na správné cestě.

Doktorská odbornost

Chcete-li zjistit příčinu vaší dětské chůze, lékař bude pravděpodobně pozorovat vaše dítě během fyzické zkoušky. Mohl by také provést analýzu chůze nebo elektromyografii. Pro provedení EMG lékař vloží malou jehlu připojenou k elektrodě do svalu nohy a zaznamená elektrickou aktivitu v oblasti, která ji znepokojuje.

Potenciální úspěch

Pokud lékař zjistí, že vaše dítě má špičku – vystupuje zvykem, pravděpodobně doporučuje čekat na to, aby vaše dítě překonalo svůj zvyk. U dítěte starší než 2 let by lékař mohl doporučit použití orthotického přístroje, který by ji povzbudil k ohnutí nohou u kotníku. Když fyzický stav přispívá k tomuto stavu, fyzická terapie – prostřednictvím cvičení sestávající z řady jemných natahovacích cvičení – může často zlepšit pohyb vašeho dítěte. Ve vzácných případech může lékař doporučit podkolení nebo chirurgický zákrok s cílem napravit tento problém.