Pro co se damiana používá u žen?

Použití Damiana pochází z doby starých Mayů ze Střední Ameriky a pokračuje dnes kvůli předpokládaným stimulačním a tonickému efektu. Ženy jsou údajně silněji postiženy damiany než muži, zejména když je používají po delší dobu, říká HERBS2000.com. Neexistuje dostatek vědeckých informací, které by potvrdily účinnost damiana pro jakékoliv její použití. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče předtím, než použijete damiana léčebně.

Damiana je také známá jako herba de la pastora, mexická damiana a koťata staré ženy. Podle listu Herbs2000.com mohou být listy damiana užívány jako bylinný čaj nebo kouřeny jako tabák. Přípravek Damiana lze užívat také jako tinkturu nebo ve formě pilulky. Tablety nebo kapsle se užívají obvykle v dávkách 400 až 800 mg třikrát denně a tinktina se běžně užívá ve dvou až 3 ml dávkách třikrát denně.

Někteří zastánci alternativní medicíny věří, že damiana produkuje zvýšenou energii, sexuální stimulaci a zmírňuje menstruační problémy u žen. Damiana je také používána ženami, které věří, že může obnovit svou schopnost dosáhnout orgasmu. Podle Wisdom.com, damiana může být užitečná pro zmírnění astmatu, mírné deprese, úzkosti a nervozity. Jiné domnělé použití zahrnují zvýšení trávení a léčbu zácpy.

Žádná vědecká studie nepotvrdila příznivé účinky damiana na zdraví. Jeho hodnota jako bylinný přípravek byla neustále zpochybňována a nemusí mít na člověka žádné fyziologické účinky, uvádí Herbs2000.com.

Nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky při použití damiana. Damiana může být při použití příležitostně a v mírném množství bezpečná. Velké množství damiana však může způsobit nespavost, bolesti hlavy a zranění jater.

Identifikace a dávkování

Použití

Účinnost

Úvahy