Přínosy borůvkových doplňků

Ve srovnání s jinými bobulemi a ovocem jsou USDA hlášeny borůvky s vysokým skóre ORAC, což znamená, že mají vyšší antioxidační aktivitu, chrání tělo před poškozením způsobeným nestabilními molekulami volných radikálů. Chcete-li využít své přínosy pro zdraví, můžete borůvky doplňovat ve stravě pomocí čerstvých bobulí, sušených bobulí a listů pro čajové nebo borůvkové extrakty ve formě kapaliny nebo tablet. Při výběru výtažků z borůvkových výtažků si vyberte jeden z renomovaného prodejce zdravých potravin nebo distributora.

Doplnění celých borůvek může být přínosem pro vaše hladiny cukru v krvi a pomáhá předcházet cukrovce. Vědci z Louisianské státní univerzity studovali účinky suplementace borůvky na pacienty, kteří byli obézní a trpěli rezistencí na inzulín, což jsou podmínky, které mohou vést k cukrovce. Výsledky jejich studie, publikované v říjnovém vydání časopisu “Journal of Nutrition”, ukazují, že po 6 týdnech se u pacientů, kteří konzumovali borůvky, zlepšila citlivost na inzulín. Zdá se, že jíst borůvky neovlivňuje tělesnou hmotnost subjektů.

Suplementace borůvky může mít pozitivní vliv na zdraví srdce. Když se LDL nebo špatný cholesterol stane oxidovaným, jde do výstelky vašich tepen, kde přitahuje další buňky, trombocyty a tuky. Vzhledem k tomu, že tyto částice se tvoří na výstelce tepen, mohou způsobit vytvrzení a zablokovat, což snižuje průtok krve do oblastí těla, včetně mozku a srdce, což vede ke vzniku srdečních chorob. Vědci z Oklahomské státní univerzity ve zpravodajství v časopise Journal of Nutrition v září 2010 uvádějí, že doplnění nápojem z mrazírenských výtažků snižuje množství oxidovaného LDL, který cirkuluje v krevním řečišti, což snižuje riziko srdečních onemocnění. Oni také hlásit, že doplňky borůvky snížily diastolický a systolický krevní tlak, další opatření pro srdeční onemocnění a riziko mrtvice.

Borůvky mají pozitivní vliv na zdraví mozku, zejména paměť. Anthocyaniny na borůvkách jsou známy tím, že ovlivňují signály mozku, a podle studie z 14. dubna 2010 vydané v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry mohou zlepšit mozkovou funkci. Ve své studii vědci z University of Cincinnati Academic Health Center zjistili, že doplnění borůvky zlepšuje paměť a dokonce má schopnost zmírnit příznaky deprese.

Miliardy dolarů jsou každoročně vynakládány na produkty pro snížení hmotnosti, přičemž spotřebitelé se snaží vše od lektvarů až po magické pilulky. Ovládání váhy může být stejně snadné jako přidání borůvkových doplňků do rutiny. V čísle z listopadu 2009 týkajícího se výzkumu molekulární výživy a výživy se uvádí, že když byl do pitné vody testovaných myší krmených výživou s vysokým obsahem tuku přidán výtažek z borůvkových anthocyaninů, snížila nejen hladinu cholesterolu a triglyceridů, ale zabránila nástupu obezity také. Nenašli však stejné výsledky, když podávali celé borůvky.

Diabetes Benefits

Srdcové přínosy

Výhody mozku

Výhody kontroly hmotnosti