Počet hráčů na hřišti ve fotbalové hře

Během fotbalového utkání se počet útočných a obranných hráčů na poli liší v závislosti na věku hráčů. Zatímco dospělí hrají se standardním číslem na jeden tým, Americký fotbal mládeže doporučuje, aby děti mladší než 12 let hrály “hry s malou stranou” – hry obsahují méně hráčů a hrají se na menším poli.

Pro děti ve věku 6 let a mladších je šest hráčů na poli – každý tým se skládá ze tří hráčů a žádný brankář. Osm hráčů je na hřišti pro dělení diváků věku 8 a mladší – čtyři hráči a žádný brankář na jeden tým. Pro věk 10 let a mladší je 12 hráčů na poli – každý tým má šest hráčů včetně brankáře. Šestnáct hráčů je na hřišti pro dělení diváků ve věku 12 let a mladších – týmy mají osm hráčů včetně brankáře. Jediné divize dětí hrající s plnými týmy, 11 hráčů na družstvo včetně brankáře, je starší 13 let.

V běžných fotbalových utkáních pro dospělé a profesionální hráče je na hřišti 22 hráčů. Federální federace fotbalových svazů říká, že fotbalový zápas je mezi dvěma týmy, přičemž každý tým nemá více než 11 hráčů. Jeden z 11 hráčů je brankář.

Divize mladšího věku

Oddělení pro dospělé