Nejlepší způsob, jak vyčistit své tělo přirozeně

Detoxikační stravovací programy se stávají stále oblíbenějšími, protože lidé se snaží získat určitou kontrolu nad stále toxičtějším světem. Zatímco mnozí odborníci, jako například ti z Mayoclinic.com, říkají, že lidské tělo je dokonale schopné detoxovat se samo, nepoškozuje při příležitostném čištění vašeho systému. Většina obhájců očisty těla vám doporučuje, abyste udělali sedmidenní detox ne více než jednou za rok, zatímco 24hodinové čištění lze provádět tak často, jako jednou týdně. Detoxing vaše tělo je nejlepší udělat co nejpřirozenější, vyhýbat se nějakému plánu, který je drsný nebo extrémní. Před zahájením jakéhokoli čištění očistěte svého lékaře.

Přestaňte převzít něco toxického. Alkohol, kofein, nasycené tuky, umělé sladidla a chemické přísady jsou vše, co může zanechat váš systém a způsobit problémy ve své energetické úrovni a celkovém zdraví. Vyhýbat se jim zcela nemusí být možná pro vás, ale dát tělu odpočinek od věcí, o kterých víte, že jsou škodlivé po několik dní v měsíci, je dobrý začátek.

Odložte tři až sedm dní na šťávu rychle. Nepoužívejte pouze zeleninové šťávy, ovocné šťávy a vývary z organických zelenin. Nechte tolik, kolik chcete, ale nepijte a nejívejte nic jiného než voda. Pokud jste příliš hladová, občerstvit na surovém, organickém ovoci a zelenině.

Vypláchněte systém velkým množstvím vody. Pít mezi 32 a 64 oz vody každý den, zatímco jste na šťávu rychle. Voda pomáhá vaší játra a ledviny dělat svou práci, která pomáhá vyplavit toxiny z vašeho systému.

Potřísněte jedy. Vigorózní cvičení není dobrý nápad, pokud jste noví na půstu, ale návštěva sauny nebo letní den venku vám pomůže vyplavit toxiny ven z vašeho potu. Pijte dostatek vody, abyste udrželi elektrolyty v rovnováze.

Podporujte systém, když jej očistíte. Citrony obsahují vysoké množství antioxidantů a vitaminu C, které pomáhají podporovat játra a ledviny, a stlačení čerstvé citronové šťávy pomáhá udržet vodu z nudy. Navíc, bodlák napomáhá jaterní funkci a může být užíván jako doplněk nebo vroucí do čaje.