Nejlepší jídlo po zákroku

Jídlo může být nejdůležitější z vaší mysli po odstranění přílohy, zvláště pokud jste před operací bolestí břicha, nevolnosti, zvracení nebo průjem. Apendektomie se obvykle provádí, protože vaše příloha se nakažila nebo se roztrhla. Ale to, co jíte po chirurgickém zákroku, je důležité na podporu hojení a prevenci infekce. Poraďte se s lékařem o vašem individuálním stravování.

Začněte s potravinami, které lze snadno přečíst

Po břišní chirurgii jsou podle jídelny University of Wisconsin nejlepším jídlem potraviny ty, které jsou snadno stravitelné. Patří sem i potraviny, jako je krém z pšenice, mléka, jogurtů a krémových polévek. Tento druh stravy se označuje jako plná tekutá strava a považuje se za přechodnou stravu, protože ji po určitou dobu jíte před přidáním do jiných potravin. Zatímco tato strava poskytuje některé bílkoviny a vápník, je nízký v jiných důležitých živinách, jako je železo, vitamin A a thiamin, a měl by být konzumován jen krátkou dobu podle doporučení lékaře.

Potraviny ze všech skupin

Pokud po krátké době na přechodném období necítíte bolest břicha, nevolnost, zvracení nebo průjem, měli byste být schopni obnovit obvyklou dietu během několika dní. Chcete-li však podpořit uzdravení po odstranění přílohy, je důležité jíst různé potraviny bohaté na živiny ze všech skupin potravin. Vaše tělo potřebuje zásobu těchto živin, které napomáhají produkci nových buněk, které jsou důležité při hojení místa chirurgického zákroku a při prevenci dalších komplikací. Abyste zajistili plný přísun živin, přidejte do své každodenní stravy celá zrna, různé druhy ovoce a zeleniny, nízkotučné mléčné výrobky a chudé zdroje bílkovin, jako je drůbež, mořské plody, tofu a fazole.

Potraviny pro léčbu

Jíst vyváženou stravu zajistí, že vaše tělo dostane dostatečné množství bílkovin, sacharidů a tuku. Každá z těchto živin hraje roli v léčbě po operaci. Protein podporuje tvorbu kolagenu, což je důležitá součást pojivové tkáně, která vyplňuje místo incize. Sacharidy poskytují energii k vytvoření nových tkání a krevních cév. Zdravá výživa sýra po jídle po apendektomii zahrnují fazole, celozrnný chléb, hnědou rýži a ovoce nebo zeleninu. Tuk je nezbytný pro membrány pro nové buňky a může také pomoci snížit zánět. Vyberte zdravé zdroje tuku, jako je olivový olej, ořechy, semena a avokádo.

Potraviny pro imunitní zdraví

Jíst správné potraviny zajišťuje, aby vaše tělo dostávalo vitamíny a minerály, které potřebuje, aby váš imunitní systém byl zdravý a silný, aby zabránil infekcím nebo aby se s nimi přestali bojovat. Vitamín A chrání před infekcí tím, že pomáhá udržet integritu vašeho trávicího a respiračního systému, vitamin C je nezbytný pro tvorbu protilátek a antioxidační vlastnosti vitaminu E chrání vaše buňky před poškozením volnými radikály, které mohou poškodit buněčné membrány a DNA , A zvýšit riziko nemoci. Listové zeleně a červené papriky vám pomohou splnit vaše potřeby vitaminu A a C, zatímco mandle a špenát jsou bohaté na vitamín E. Zinek také pomáhá vašemu tělu bojovat proti infekci, protože je nezbytné pro tvorbu bílých krvinek, které napomáhají tvorbě protilátek a Provádět další imunitní funkce. Pomáhá také udržovat celistvost kůže. Mořské plody, mléko, celé zrno, fazole a ořechy jsou všechny dobré zdroje zinku.