Nejlepší doplňky pro box

Boxování je náročný sport a přestože vhodný výcvik a výživa mohou přiměřeně připravit na kroužek, jisté doplňky mohou pomoci. Nejlepší přísady pro box jsou ty, které zvyšují účinek vašeho tréninku a zlepšují váš výdrž. Účinnost doplňků se bude lišit podle značky a formulace specifických složek. Před použitím jakýchkoli doplňků se poraďte s lékařem.

Aminokyselinové doplňky

Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin. Ačkoli se tyto objevují v potravinách, aminokyseliny ve volné formě mohou zvýšit svůj výkon v boxech, protože mohou být absorbovány mnohem snadněji než jídlo. Výzkum z vydání z října 2008 “Mezinárodní žurnál sportovní výživy a metabolizmu cvičení” zjistil, že doplňkový nápoj obsahující aminokyseliny a sacharidy snížil únavu v tréninku sportovců v následujících dnech. To je důležité pro box, jak budete často hrát v po sobě jdoucích dnech, s výcvikem hmotnosti jeden den a sparring nebo kardio další.

Kofeinové doplňky

Podle boxerského trenéra Ross Enamait, typický tréninkový den pro boxera zahrnuje ranní běh a odpolední trénink. Výdržný doplněk může být užitečný pro udržení intenzity tréninku po celý den. Výzkum zveřejněný v čísle “Sportovní medicína” z listopadu 2001 zjistil, že užívání kofeinu může podporovat “zvýšenou vytrvalost nebo odolnost proti únavě” během cvičení trvající až dvě hodiny.

Náhradní doplňky

Časté školení popsané společností Enamait vyžaduje optimální zotavení. Pokud se vaše svaly nemohou dostatečně zotavit mezi tréninkovými tréninky, může být váš boxovací výkon narušen. Ačkoli sacharidy jsou hlavním zdrojem paliva ve vašem těle, výzkum naznačuje, že doplňky, které kombinují bílkoviny a sacharidy, jsou výhodnější. Studie z časopisu “Journal of the International Society of Sports Nutrition” z prosince 2008 zjistila, že přípravek s poměrem 2: 1 uhlohydrátů k bílkovině zlepšil výtěžnost výrazně lépe než doplněk pouze pro sacharidy.

Antioxidační doplňky

Ačkoli cvičení poskytuje mnoho výhod, také způsobuje oxidační stres. Oxidativní stres produkuje volné radikály, které mohou poškodit vaše buňky a způsobit onemocnění. Antioxidanty však pomáhají chránit vaše buňky před tímto poškozením. Antioxidanty se nacházejí v vitaminuch A, C a E, stejně jako lutein, lykopen a selen.