Které sýry neobsahují laktózu?

Krémová a návyková, sýr může být lákavý a obtížný. Nicméně, pokud máte pravidelně potíže se strávit sýrem, můžete mít laktózu nesnášenlivost – a to může jíst sýr volba zaplatíte později s rozrušeným žaludkem. Výběr této sýry bez laktózy nebo laktózy vám pomůže vyhnout se této situaci.

Co je nesnášenlivost laktózy?

Nesnášenlivost laktózy je důsledkem neschopnosti vašeho těla řádně trávit nebo absorbovat laktózu, což je přírodní cukr nacházející se v mléce a mléčných výrobcích. V některých případech vaše tělo nevytváří dostatečnou laktázu, která je potřebná k rozpadu laktózy, což způsobuje, že vaše dvojtečka produkuje plyn, což vede k nadýmání. Laktózová intolerance může být také důsledkem špatné absorpce laktózy, která může způsobit nadýmání, bolest a plyn.

Tvrdé sýry

Tvrdé sýry, které dosáhly stárnutí, dokud se většina vlhkosti neodpaří a jsou pevné v textuře a dotyku, jsou přirozeně nízké v laktóze nebo bez laktózy. Se silnější chutí než mnoho jemných sýrů bude drobná porce tvrdého sýra dlouhá cesta. Společné tvrdé sýry zahrnují parmezán, Asiago a dokonce středně tvrdé sýry, jako jsou cheddar, gouda a jack sýry.

Nondairy sýry

Non-mléčné sýry jsou také známé jako veganský sýr. Jsou vyrobeny ze sójových výrobků, takže jsou bez laktózy. Na rozdíl od veganských sýrových náhražek, které se často vyrábějí z oříšků a semen, se nelékavé sýry nacházejí v řadě odrůd, které napodobují “normální” sýr. Nondairy sýry jsou jako mléčné sýry v jejich vlastnostech tavení, ale struktura, chuť a vzhled těchto sójových sýrů jsou často sušší a méně plnohodnotné než mléčné sýry.

Jogurtové sýry

Jogurtové sýry, jako je labneh, jsou kultivované sýry vyrobené z napjatého jogurtu, který ztrácí svůj obsah vlhkosti, čímž se zesiluje. Měkký sýr, jogurtový sýr obsahuje laktózu, ale díky procesu kultivace má méně laktózy než jiné měkké sýry a v některých případech má laktóza minimální účinek na trávicí systém. Můžete si vyrobit jogurtový sýr doma tím, že napínáte jogurt přes tkaninu z jedné na 24 hodin, nebo si ji můžete koupit. Sýry jsou společné středomořským a středním východním kuchyní, kde mohou být zvyklé na zesílení duší nebo jako samostatné šíření.