Kalorií v kuřecím kuře

Kešu kuře může být zdravou volbou v čínských restauracích, pokud praktikujete kontrolu porcí. Pokud jíte více než 1 šálek, kalorií, sodík a tuky se mohou rychle přidat. Přísady nacházející se v kuřecích kešu se liší podle šéfkuchaře. Kromě kešu a kuřecího masa jsou běžnými přísadami zelenina, sójová omáčka, olejová a hoisinová omáčka.

Počet kalorií

Jeden šálek kešu obsahuje 375 kalorií. Padesát procent kalorií pochází z tuku, 32 procent bílkovin a 18 procent sacharidů. Vysoký obsah tuku v misce je způsoben převážně dobrými tuky nebo mononenasycenými mastnými kyselinami v kasukách. Mononenasycené tuky pomáhají chránit vaše srdce a ztratit riziko srdečních onemocnění. Navíc 1 šálek obsahuje 1050 miligramů sodíku.

Nutriční tipy

Jezte zeleninový salát s dresinkem na bázi vinaigretů nebo vařenou zeleninou s kuřecím kýtem pro přidání nutriční hodnoty bez přidání nadbytečných kalorií nebo sodíku. Pokud jíte rýži s kuřecím masem, vybíráte hnědou rýži a omezíte svou porci na velikost 1/2 šálku. Navíc můžete zvolit sójovou omáčku s nízkým obsahem sodíku, abyste snížili obsah sodíku v misce.