Jaký druh trávy se používá na golfových hřištích?

Klima, stav půdy a zavlažování jsou všechny důležité faktory při výběru typů trávy pro golfové hřiště. Podmínky kurzu musí být udržovány v co možná nejvyšší míře konzistentní v průběhu sezón, což často vyžaduje míšení typů osiva trávy. Tráva je vybrána nejen pro vytrvalost, ale i pro svou schopnost přizpůsobit se konkrétním potřebám kurzu.

Design

Vedle klimatických a půdních úvah je dalším faktorem, který ovlivňuje výběr trávy, návrh kursů. Návrháři mohou zvýšit nebo snížit obtížnost kurzu s tím, jak často jsou trávy řezány a jakou výšku. Fairway jsou obecně řezané na 1/2 až 3/4 palce. Tees jsou kratší na 3/8 až 1/2 palce. Uvedení zeleniny obsahuje nejkratší trávy, často ořezané kolem 1/8 až 3/15 palce. Některé trávy se lépe než jiné při častém krácení. Některé jsou stresované, když jsou příliš nízké. Trávy se vybírají podle toho, kde na hřišti budou nejlepší.

Bermudy

Trávy používané při vkládání zelených jsou obecně silnější typy. Jedna z nejoblíbenějších trávníků pro greeny je Bermudy. Používá se v teplém klimatu kvůli jeho odolnosti vůči suchu a jak dobře to snižuje. Bermudy dominuje v jižních státech jako jsou Florida, Alabama, Mississippi a Louisiana, stejně jako na Havaji.

Creeping Bent Grass

Druhou nejoblíbenější trávou pro použití při zavádění zelených je Creeping Bent. Bent dominuje golfová hřiště ve Spojených státech, ztrácí pouze Bermudy v horských jižních státech. Ohýbaná tráva má jemnou strukturu a toleruje nízké odřezky, což je ideální pro ukládání zeleniny.

Kentucky Bluegrass

Bluegrass má výrazně tmavě modrozelenou barvu. To je často používáno pro fairways a odpaliště. Je oblíbený v chladnějších státech a klimatech, protože je sucho a choroba odolná a mění barvu na zelenou brzy na jaře. Existuje mnoho odrůd Bluegrass, z nichž všechny jsou odolné s rychlým nárůstem času a dobrou reakcí na krátké kosení. Ryegrass se často mísí s Bluegrassem, aby během zimy vyplnil holé skvrny.

Zoysiagrass

Zoysiagrass je společný na atletických polích kromě golfových hřišť. Je vysoce odolný vůči teplu a suchu. Je to tuhá, pomalu rostoucí tráva, která vyžaduje méně odřezků než jiné trávy. Často se používá tam, kde je používán Kentucky Bluegrass, jako je plavební dráha a drsná cesta.