Jaké vitamíny potřebujete při menstruaci?

Každý ženský menstruační cyklus je jiný. Některé ženy jsou náchylné k vážným příznakům, zatímco jiné mohou mít pouze středně těžké. Vaše tělo ztrácí klíčové vitamíny během menstruace. Extra vitamíny vám pomohou doplnit to, co jste ztratili během svého cyklu, zmírnit příznaky a udržet pocit, že jste nejlepší při menstruaci. Než začnete užívat přípravek nebo další vitamíny, poraďte se s lékařem o tom, jak splnit vaše specifické potřeby.

Pokud pocítíte touhu po menstruaci, mohlo by to z důvodu nedostatku vitaminu C. Vitamín C je také důležitý pro vstřebávání železa, další živiny ztracené během menstruace. Pokud užíváte železo jako doplněk při menstruaci, zkuste jej vypít sklenicí pomerančového džusu. Jiné potraviny bohaté na vitamín C zahrnují ovoce a zeleninu.

Obvykle se příznaky, ke kterým dochází v týdnu před začátkem menstruace ženy, jsou známé jako premenstruační syndrom nebo PMS. Některé z těchto příznaků, jako je nálada, podrážděnost, zadržování vody, únava a menstruační bolest, mohou být léčeny vitamínem E podle laboratoře MacLeod, která se specializuje na plodnost. Užívání přibližně 400 IU může pomoci zmírnit příznaky.

Jak B12, tak B6 mohou být použity k léčbě některých příznaků spojených s PMS. Zejména nedostatek vitaminu B12 je často spojen s únavou. Vitamín B12 se nachází v mase, drůbeži, mléčných výrobcích a vejcích. Spotřeba více těchto jídel týden před vaším obdobím vám může pomoci vyhnout se pocitu únavy. Vitamin B6 může pomoci s nadýmáním a depresí. Během užívání doplňku B6 však buďte opatrní. Při konzumaci více než 100 mg denně může dojít k nežádoucím účinkům, jako je neurologické poškození, zažívací potíže a suchá nebo svědivá kůže. Doplňky vitamínu B6 mohou také interagovat s jakýmkoli lékem, který užíváte, a proto se poraďte se svým lékařem. Přírodní zdroje B6 zahrnují ořechy, semena, luštěniny, vejce a maso.

Chcete-li zajistit celkové reprodukční zdraví, měli byste do stravy zahrnout vitamín A. Vitamin A podporuje normální růst a vývoj vašich zubů, kostry a měkké tkáně a napomáhá růstu kožních membrán. Vitamin A pomáhá chránit dělohu a její podšívku. Vitamín A lze nalézt v živočišných zdrojích a zelené listové zelenině.

Vitamín C

Vitamin E

B Vitamíny

Vitamin A