Jaké svaly jsou vyřešeny v bojích?

Pojmenování boje za paže je trochu nesprávné. Chcete-li uspět v boji proti rameni, musíte dostat celé své horní tělo do pohybu, když připojíte svého soupeře. Některé svaly, jako ty ve vašem předloktí, jsou důležitější než ostatní, ale všichni společně pracují, aby vám dali sílu porazit vašeho konkurenta.

Některé z nejdůležitějších svalů v boji proti paží se nacházejí ve vašich rukou a předloktí. Silné uchopení vám pomáhá ovládat pohyb, někdy přinutit soupeřovu ruku, aby se uvolnil nebo zatlačil zpět na zápěstí, aby vám poskytl potřebnou páku, kterou byste potřebovali. Pevnost rukojeti a síla předloktí jsou spojeny dohromady a svaly předloktí jsou klíčové k tomu, abyste pomáhali udržet loket zamčený a na místě.

Zbytek ruky je klíčem k stabilizaci a uzamčení vašeho lokte, stejně jako k tomu, že vyvíjíte tlak, abyste přesáhli ruku soupeře. Vaše bicepsy a triceps pracují společně, abyste udrželi paže stabilní, když se přitahujete proti konkurenci. Mnozí bojovníci na ramena si chtějí vytáhnout lokty k jejich tělům poté, co uchopí své oponentské paže, a vaše bicepsy a tricepsy jsou klíčem k tomuto pohybu.

Získání ramen do akce vám dává větší sílu, když vyhrajete. Když si myslíte, že váš soupeř má pozici, aby ztratil – například když jste mu tlačili ruku zpátky kolem středu – otáčejte tělo tak, aby bylo umístěno mírně mimo zásah. Tato pozice vám umožní čerpat sílu ramenních svalů, zvláště deltoidu, abyste zatlačili ruku svého konkurenta. Vaše svaly horní části končetiny se přidávají k vašim ramenním svalům a stabilizují je při otáčení těla.

Vaše prsní svaly v hrudi také přidávají sílu, když otáčíte rameno, abyste dokončili svého soupeře. Tyto svaly se spojují přes rameno k vašim bicepsům a zvyšují stabilitu během bitvy. Utahování břicha, jak se zápasíte, přináší sílu z vašeho jádra, které vám pomůže udržet tělo stabilní, což vám umožní zaměřit se výhradně na udržení předloktí ve vzpřímené poloze, dokud nemůžete rozdrtit svého konkurenta.

Ruce a předloktí

Jiné svaly paží

Ramena a zpět

Hrudník a žaludek