Jaké svaly funguje ve vzduchu?

Cyklování ve vzduchu, nazývané také manévrovací cyklus, je cvičení, které vyžaduje, abyste ležel na zádech, zvedl nohy a kroužil je jako u jízdy na kole. Když provádíte toto cvičení, pracujete svaly v břišní skupině a podporujete svaly ve vašich bocích.

Hlavní svaly, které se účastní manévru jízdního cyklu, jsou spárované rectus abdominus svaly – které tvoří “šest balíček” v přední části břicha – a vnější a vnitřní oblique, které sedí ve dvojicích na obou stranách vašich svalů rectus A pomůže vám otáčet nebo otáčet trupem. Další, hlubší pár břišních svalů, nazývaný transversus abdominus svaly, podporuje vaše další břicho během tohoto cvičení. Dostanete dodatečnou podporu ze strany kyčelních flexorů nebo iliopsoas svalů, které běží z vašeho páteře a pánve k hornímu femuru.

Manévr kola je jedním z nejúčinnějších cvičení, které můžete provést, pokud chcete pracovat s rectus abdominus svaly, podle studie pověřené Americkou radou pro cvičení a provedené v laboratoři biomechaniky Státní univerzity v San Diegu v roce 1991. Je to také druhá Nejúčinnější cvičení, které můžete provést, pokud chcete pracovat s šikmými svaly. Jiné efektivní cvičení pro vaše rectus svaly zahrnují kapitánskou židli, vertikální nohy drtí a drtí provedené na cvičení míč. Jiné efektivní cvičení pro vaše šikmé svaly zahrnují vznášení, opačnou krizi a kapitánskou židli.

Lidé s dobrou břišní silou a poměrně nízkým množstvím břišního tuku obvykle mohou provádět manévrovací cyklus s horními těly, které jsou poněkud nad podlahou, vysvětluje AskTheTrainer.com. To je obvykle nejlepší způsob, jak získat břišní trénink. Nicméně, pokud máte špatnou sílu břicha a relativně velké množství tělesného tuku, možná budete muset držet horní část zadku na podlaze během cvičení. Toto nastavení snižuje zatížení břišních svalů a zvyšuje zatížení kyčelních flexorů.

Navzdory všeobecné účinnosti manévru jízdního kola ACE poznamenává, že jakékoliv břišní cvičení bude mít různé výsledky u různých osob. Chcete-li dosáhnout co nejlepších možných výsledků, doporučte, aby výzkumný pracovník studie ACE Peter Francis, Ph.D., doporučil, abyste spolu s manévrem na bicykli používali jiné vysoce cvičné abdominální cvičení a procvičili je denně v pětiminutových sedacích. Tento přístup vám umožní pracovat s abs v jemně odlišných způsobech a pomůže vám vyhnout se nudě neměnné cvičební rutiny. Pokud nějaké konkrétní cvičení nevyhovuje vám, pusťte ho a vybírejte další, které chcete přidat do své rutiny. Požádejte svého lékaře a certifikovaného osobního trenéra o více informací o manévru jízdy na kole a o dalších účinných cvičeních v břiše.

Postižené svaly

Účinnost cvičení

Modifikace cvičení

Doplňkové cvičení