Jaké příznaky způsobují příliš mnoho kaseinových bílkovin?

Kasein spolu s jinými zdroji chudých bílkovin a bílkovin s nízkým obsahem tuku může být skutečně cennou pomůckou pro snížení tělesné hmotnosti nebo svalovou hmotu. Pojem “více je lepší” se však nevztahuje na kaseinové doplňky. Získání trochu extra bílkovin by mohlo být výživné a prospěšné, ale příliš mnoho kaseinu může vážně ohrozit vaše zdraví.

Základy

Skupina Talk About Autism popisuje kasein jako bílkovinu nacházející se ve všech mlécích savců. Kromě toho, že kasein je primárním prvkem mléka, nachází se také ve smetaně, zakysanou smetaně, zmrzlině, jogurtu, másle, sýru a některých delimi. Můžete také koupit kaseinovou bílkovinu samostatně, ve formě prášku nebo směsi, jako doplňku stravy.

Rizika

Bez ohledu na to, zda získáte většinu bílkovin z kaseinu nebo jiných zdrojů, MayoClinic.com doporučuje, abyste konzumovali nejvýše 35% svých denních kalorií z živin, což odpovídá maximálně 175 g denně pro někoho, kdo následuje 2 000 kalorie. Získat více bílkovin než to, podle americké rady na cvičení vědce Cedric Bryant, může mít za následek ztrátu vápníku, který může zvýšit riziko osteoporózy. Kateřina Zeratsky, dietetika pro MayoClinic.com, také poznamenává, že příliš mnoho bílkovin může zvýšit riziko divertikulitidy, jaterních a ledvinových problémů, rakoviny nebo srdečních onemocnění.

Symptomy

Pokud dostáváte příliš mnoho kaseinu, můžete zaznamenat několik příznaků. Jedním je dehydratace, kterou Bryant poznamenává, je běžným vedlejším účinkem nadměrného příjmu bílkovin. Dalším přírůstkem hmotnosti je úmyslný nebo neúmyslný účinek, protože extra kalorie z kaseinu se objeví jako tuk nebo svalový zisk na vašem těle. Pokud trpíte intolerancí laktózy – alergií na mléko – nebo omezováním sacharidů ve vaší stravě, může se také objevit zácpa nebo trávicí nepohodlí. Poslední symptom je obzvláště pravděpodobné, pokud konzumujete kasein na úkor potravin s vysokým obsahem vlákniny, které mají tendenci pomoci zdravému a účinnému trávení.

Úvahy

Kaseinový protein může mít znatelné výhody, takže není nutné ho zcela vyloučit ze stravy, pokud máte pocit, že by mohlo vaše osobní zdravotní cíle splnit. Nicméně, jak říká prezidentská rada o tělesné zdatnosti a sportu, většina zdravých dospělých dostává dostatek bílkovin přes potraviny, které jí, aby uspokojily požadavky na výživu, a proto se z tohoto důvodu nemusí uchýlit k bílkovinným doplňkům. Než začnete užívat pravidelné doplňky s kaseinem nebo provedete významné změny v rovnováze vaší stravy, obraťte se na svého lékaře nebo registrovaného dietitiana.