Jaké jsou výhody pití citronové šťávy v dopoledních hodinách?

Pití citronové šťávy v dopoledních hodinách vám pomůže zhubnout a zbavit tělo toxinů. Zatímco tato tvrzení mohou být protahování zdraví účinky citronové šťávy, přidání citrusové šťávy do ranní rutiny nabízí některé výhody, včetně prevence ledvin kameny, zlepšení vašeho výživy příjem a pomůže vám vaše příjmu vody. Poraďte se s lékařem, abyste diskutovali, jak může citronový džus zlepšit vaše zdraví.

Snižte riziko ledvinových kamenů

Nevyvoláním dostatečné kyseliny citronové ve vašem moči zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů, podle zprávy zveřejněné v roce 2009 v publikaci “Recenze v urologii”. Studie z roku 2008 publikovaná v “Urologickém výzkumu” zkoumala účinky citronové šťávy na vylučování kyseliny citronové u malé skupiny lidí s hypocitraturickými kalciovými vápníkem. Studie zjistila, že pití 3 uncí citronové šťávy, asi 1/3 šálku denně, bylo účinné při pomoci při eliminaci kyseliny citronové a může sloužit jako alternativní forma terapie pro prevenci ledvinových kamenů.

Ranní antioxidační zesílení

Pití citronové šťávy ráno může zvýšit příjem vitamínu C, což je důležitý antioxidant. 3-unce podávané citronové šťávy obsahuje 34 miligramů vitaminu C a pouze 20 kalorií. Muži potřebují 90 miligramů vitaminu C denně a ženy 75 miligramů. Jako antioxidant chrání vitamin C DNA před poškozením volnými radikály, což může pomoci zpomalit stárnutí a snížit riziko určitých onemocnění, jako je rakovina, artritida a srdeční onemocnění.

Zvyšte příjem vody

Voda je dobrá volba bez kalorií pro hydrataci a mnozí Američané nemusí být podle názoru studie z roku 2013 publikované v publikaci “BMC Public Health” dost pití. Clemson Cooperative Extension doporučuje začít každý den sklenicí vody, která vám pomůže s příjmem. Pokud máte potíže s pitím čisté vody, přidání citronové šťávy k aromatizaci ráno může pomoci.

Citronová šťáva, detoxikace a ztráta hmotnosti

Navzdory tvrzení, přidání citronové šťávy k ranní rutině vám pomůže zhubnout nebo detoxikovat vaše tělo, podle dietetiky Juliette Kellow. Chcete-li zhubnout, musíte jíst méně kalorií, než spálíte. Neexistují žádné vědecké důkazy, které by podpořily tvrzení, že citronový džus nebo jiné jídlo nebo pití zlepšuje schopnost těla eliminovat toxické látky podle KidsHealth.