Jaké jsou účinky na teenagery, když se přestěhují do jiného města?

Změna sousedství a školního prostředí může být pro teenagery velmi traumatická – více, pokud je tento krok kvůli již stresující situaci. Možná si všimnete, že tento pohyb ovlivňuje vašeho teenagera několika způsoby. Naštěstí pochopení toho, že stěhování je pro něj pravděpodobně poměrně stresující, vám může pomoci před a po přemístění.

Obtížná úprava

Zranitelní mladiství mohou zažít agitovanost, depresi, třes, palpitace a záchvaty v reakci na zásadní změnu života, jako je pohyb, podle PubMed Health. Dospívající mohou také projevit poruchy chování. Pokud váš dospívající zažívá některý z těchto příznaků, zvažte, zda ji vyhodnotí poradkyně nebo její zdravotní sestra, jelikož v důsledku přesunu může docházet k poruchám přizpůsobení. Snižte šance, že k tomu dojde tím, že vyučujete své dovednosti, jak se vyrovnat s dospívajícími, aby se s touto cestou vyrovnali a pracovali s ní, abyste snížili stres v jiných oblastech svého života.

Pocity nejistoty

Teenagery jsou obzvláště zranitelní pocity nejistoty, neboť tato věková skupina stále pracuje na tom, aby vytvořila svou identitu. Když přestěhujete dospívajícího do nového města, pravděpodobně zažije období nejistoty a úzkosti, když pracuje na vytváření nových přátel ve svém novém prostředí. Musí se také vyrovnat s kulturními změnami, jako jsou rozdíly v populárním stylu oblečení nebo sociální mravy, které jsou liberálnější nebo konzervativnější. Buďte citliví na tyto výzvy a diskutujte o nich, aby vás dospívající viděl jako zdroj silné podpory.

Emocionální vzestupy a sestupy

Nenechte se překvapit, pokud vaše dospívající má vzrušující pocity o pohybu jeden den a je zmatený a depresi o změně příští den. Je normální, že dospívající lidé za každých okolností zažijí příležitostné změny nálady – pravděpodobně bude mít smíšený pocit z tohoto tahu, a to i tehdy, bude-li finančním prospěch rodině. Dej svůj dospívající čas, aby udělal “žalostnou práci”, když se rozloučil s přáteli a rozbíjejícími se vztahy, říká Lesia Oesterreichová, šéfka odborného rodinného života na Iowské státní univerzitě. Dovolte, aby váš dospívající vyjadřoval své pocity otevřeně a bez úsudku během této doby.

Pomáhá vašemu dospívajícímu

Mladiství mají mnohem větší pravděpodobnost, že budou mít hladký čas na přizpůsobení, pokud se pohyb uskutečnil z pozitivního důvodu, spíše než něco negativního – například z důvodu rozvodu, nebo proto, že byl rodič uvězněn. Děti, které se pohybují s rodičem, který je v armádě, často dělají dobře během tahu, protože armáda usnadňuje přechod do nového města, vysvětluje profesor univerzity Jižní Karolíny Fredric Medway. Dejte si čas, abyste udělali totéž, abyste uklidili váš dospívající strach z pohybu a udržujte komunikační kanály otevřené tak, aby vaše dospívající cítila pohodlně sdílet své pocity o nadcházející změně.