Jaké jsou přínosy konzumace pomerančů nebo tangelos?

Každodenní konzumace ovoce a zeleniny je nezbytnou součástí zdravé výživy. Co se týče ovoce, nemůžete udělat lépe, než vybrat citrusové ovoce, jako je pomeranč nebo tangelo, pro občerstvení. Tyto plody jsou nabité vitamíny a mikroživinami, které mohou zastavit nebo předcházet mnoha nemocem. Vychutnejte si tyto nízkokalorické lahůdky často, abyste získali výhody, které nabízejí.

Pomeranče a jiné citrusové plody, jako je tangelos, jsou známy pro vysoké množství vitaminu C. Středně oranžový pupok poskytuje 130% doporučené denní dávky pro tuto živinu. Jiné pomeranče, jako jsou krevní pomeranče a Valencie pomeranče, poskytují podobné množství vitaminu C. Jíst tangelo také zvýší váš příjem vitamínu C, protože jen jedno z těchto menších plodů poskytuje 100 procent doporučené denní dávky, podle databáze na ProduceOasis.com. Vyšší příjem vitaminu C souvisí s dobrým zdravotním stavem, včetně nižšího rizika mrtvice a některých rakovin, podle Linus Pauling Institute.

Pomeranče a tangelos jsou dobrým přínosem pro zdravou výživu, včetně nízkokalorických výživ. Tangelo poskytuje pouze 70 kalorií, zatímco středně oranžový pomeranč má pouhých 80. Oba ovoce jsou bohaté na vlákninu, ačkoli je-li přidání vlákniny do vaší stravy prioritou, jděte s oranžovou, která má 7 g vlákniny ve srovnání s 2 g Nalezeno v tangelu. Obsah vlákniny a vody v těchto plodech může pomoci zvýšit sytost, což je dobrou volbou pro občerstvení mezi jídly.

Pomeranče a tangely jsou bohaté na polyfenoly a flavonoidy, rostlinné sloučeniny, které mohou mít ochranné vlastnosti. Tyto sloučeniny jsou zvláště převládající v citrusových rostlinách, s tím, že bylo zjištěno více než 4000 polyfenolů a 60 flavonoidů podle zprávy vydané Dr. Katrine Baghurstovou pro veřejnou agenturu Horticulture Austrialia. Tyto sloučeniny jsou vynikajícím důvodem k zařazení pomerančů, tangelosů a jiných citrusových plodů do vaší stravy, protože mají anti-virové, protizánětlivé, antioxidační a protikarcinogenní vlastnosti.

Ostružinovou a tangelovou kůrou přidejte do salátů, ryb a kuřecího masa a pečených výrobků ještě další výhody pro zdraví. Kůra obsahuje kumariny, fytochemikálie, které mohou být ochrannými látkami proti rakovině a jiným nádorům. Zatímco údaje o přínosu těchto kumarinů jsou dosud neúplné, současný důkaz poukazuje na to, že jde o slibnou prevenci rakoviny. Další látky nacházející se v pomerančových a tangelostech, které mají protinádorové vlastnosti, jsou terpeny, z nichž některé se také vyskytují v kůře. Tyto sloučeniny mohou snížit velikost nádorů u lidí a také se používají jako léčba žlučových kamenů.

Vitamín C

Obsah vlákniny a vody

Polyfenoly a Flavinoidy

Kumariny a terpeny