Jaké jsou přínosy kokosové mouky pro zdraví?

Kokosová mouka, vyrobená ze sušeného, ​​mletého kokosového masa, se již nenachází pouze na zadních policech vašeho místního prodejny zdravotních potravin. Díky svým četným přínosům pro zdraví, lehkému kokosovému aroma a vzdušné struktuře se kokosová mouka dostává do tradičních obchodů a receptů. Použijte kokosovou mouku v pečených výrobcích pro alternativní pšeničnou mouku s nízkým obsahem karbidu, vysokým obsahem vlákniny a lepku.

Bezlepkové a bez pšenice

Kokosová mouka je bezlepkovou alternativou k pšeničné mouce. Gluten je bílkovina, která se nachází v pšenici, ječmeni a žito – dělá tradiční chleby a pečivo mimo hranice pro lidi citlivé na věci. Kokosová mouka umožňuje pečení některých vašich oblíbených cookies, palačinků a koláčů bez závažných vedlejších účinků, které mohou pocházet z požití pšenice. Kokosová mouka působí jinak než v tradičních obilných moukách, takže budete muset hledat recepty, které odpovídajícím způsobem upraví ostatní ingredience receptury.

Vysoká vláknina

S 5 gramů vlákniny na lžíci má kokosová mouka mnohem více tohoto nestravitelného uhlohydrátu než celozrnná mouka, která má 0,8 gramu na polévkovou lžíci nebo bílou mouku, která má jen 0,2 gramu na polévkovou lžíci. Hodně z tohoto vlákna je nerozpustný typ, který přidává objem do stolice, pomáhá se cítit plný, odráží zácpu a zlepšuje zdraví tlustého střeva. Přidejte kokosovou mouku do pečiva, omáček nebo jemných nápojů, které vám pomohou dosáhnout doporučených 25 až 38 gramů vlákniny denně.

Mírný účinek na krevní cukr

Vzhledem k vysokému obsahu vlákniny kokosová mouka nezvýší hladinu cukru v krvi tak rychle, jako je tomu u mouky na bázi zrna. Studie publikovaná v časopise British Journal of Nutrition v roce 2003 zjistila, že náhrada kokosové mouky za některé z pšeničné mouky v tradičním pečiva snižuje glykemický index – míru dopadu potraviny na krevní cukr – konečného produktu. Tento mírný účinek krevního cukru by mohl být pozitivní u diabetiků, kteří potřebují pečlivě kontrolovat hladinu cukru v krvi. Pozdější studie zveřejněná v čísle z roku 2006 o “inovační potravinářské vědě a vznikajících technologiích” potvrdila tato zjištění.

Vyšší bílkoviny a zdravé tuky

Kokosová mouka obsahuje také významné množství bílkovin, zejména ve srovnání s pšeničnou moukou. 100 gramů porce kokosové mouky obsahuje 19 gramů bílkovin, zatímco pšeničná mouka má jen deset. I když tento protein neobsahuje všechny esenciální aminokyseliny, přispívá k celkovému dennímu příjmu bílkovin, který pomáhá s opravou a růstem buněk. Kokosová mouka obsahuje asi 9 gramů zdravých tuků na 100 gramů. Ačkoli jsou tyto tuky většinou nasycené, jsou to typy nazývané triglyceridy středního řetězce, které snadno tráví, poskytují okamžitou energii, nabízejí antivirové, antimikrobiální a antifungální vlastnosti a mohou zvýšit váš metabolismus.