Jaké jsou přínosy jídla švestek?

Sušené švestky nebo sušené švestky nejsou určeny pouze těm, jejichž trávicí trakt se cítí trochu podepřený. Tyto plody bohaté na živiny také poskytují řadu dalších potenciálních přínosů pro zdraví v důsledku živin, které obsahují, případně snižují riziko srdečního onemocnění, osteoporózy, cukrovky typu 2 a obezity, podle článku publikovaného v publikaci “Critical Reviews in Food Science and Výživa “v roce 2013.

Zvýšený příjem živin

Jedli čtvrt hodiny pohár sušených švestek nebo asi čtyři švestky poskytují 12 procent denní hodnoty pro vlákno, 32 procent DV pro vitamin K a 9 procent DV pro draslík. Vláknina pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a tím i riziko srdečních onemocnění a zvyšuje pocit plnosti, udržuje váš trávicí trakt hladce, takže je méně pravděpodobné, že máte zácpu nebo jiné trávicí problémy. Potřebujete vitamín K pro vybudování silných kostí a srážení krve a potřebujete draslík, abyste udrželi správně nervy a svaly a omezili zvýšení krevního tlaku, protože spotřebujete příliš mnoho sodíku.

Heart Disease Risk Reducer

Spotřeba tří až šesti slivinek denně může pomoci snížit váš krevní tlak podle studie zveřejněné v časopise Journal of Ayub Medical College v roce 2010. Stravování švestek může také pomoci minimalizovat oxidaci lipoproteinů s nízkou hustotou nebo špatného cholesterolu , Která pomáhá omezit zánět ve vašem těle a snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění podle článku publikovaného v roce 2001 “Kritické recenze v potravinářství a výživě”.

Efekt kostní budovy

Pokud chcete omezit riziko osteoporózy, možná budete chtít začít jíst více sušených slizu. Toto ovoce může být nejvýhodnější z hlediska snížení rizika osteoporózy podle studie publikované v britském časopise Nutrition v září 2011. Švestky zlepšily kostní minerální hustotu více než sušené jablka v této studii, Omezením kostního obratu. Článek publikovaný v článku “Výzkumy z výzkumu stárnutí” v dubnu 2009 poznamenal, že konzumace švestků se zdá nejen zpomalit ztrátu kostní hmoty, ale také zvrátit některé typy ztrát kostní dřeně.

Dietní a diabetické potraviny

Ačkoli sušené švestky, stejně jako všechny sušené ovoce, jsou kalorií husté a mají vysoký obsah cukrů, mohou je vychutnávat moderovaně jak u lidí, kteří se zabývají dietou, tak u diabetiků kvůli jejich jedinečnému složení. Lidé, kteří jedli sušené švestky před jídlem, se cítili plnší a jedli méně na jídle než ti, kteří dostali podobné množství kalorií z chleba před jídlem ve studii, která vyšla v srpnu roku 2010 v publikaci “Eating Behaviors”. Jelikož sušené švestky obsahují velké množství vlákniny , Sorbitol a fruktóza, nevyvolávají hladinu cukru v krvi nebo hladiny inzulínu, aby se po jídle zvedly, což je jeden z lepších způsobů sušeného ovoce pro diabetiky. Nicméně stále musíte vzít v úvahu jejich obsah kalorií a sacharidů, přičemž každý prun poskytuje 24 kalorií a 5,7 gramů čistých sacharidů.