Jaké jsou příčiny obličejových skvrn?

Krvácení do obličeje není jen nevzhledné, ale může být i bolestivé, pokud se zčervenájí a zapálí. Také nazývané akné, tyto postižení postihují přibližně 17 milionů lidí ve Spojených státech, podle KidsHealth z Nemours. Pochopení příčin skvrn vám pomůže vytvořit režim péče o pleť, který bude řešit zdroj vašich výpadků.

Identifikace

Kožní škody se vyskytují, když se póry ucpávají s mrtvými kožními buňkami a mazu, což je přirozený kožní olej. Když se ucpává v blízkosti horních vrstev pokožky, vytvářejí se bílé nebo černé oči. Hlubší upchávky způsobují pupínky a akné cysty. Pimples a cysty vypadají červeně, protože baktérie P. acnes se na kůži objevují ve směsi s kožními buňkami a kožními buňkami, což způsobuje zánět vadu.

Nadměrná produkce ropy

Nadbytečná produkce ropy může zvýšit vaši šanci na vznik ucpaného póru. Nadměrná produkce ropy se často vyskytuje během dospívání, kdy ropné žlázy zvyšují produkci kožního mazu, kvůli vlivu hormonů nazývaných androgeny. Vzhledem k tomu, že existuje tolik extra oleje vyrobené, některé z nich se zálohují v podobě pórů a skvrn. Americká akademie dermatologie hlásí, že 85 procent teenagerů bude mít akné každý rok.

Řízení oleje

Odstranění přebytečného oleje z obličeje může pomoci snížit škody na obličeji. Čištění obličeje dvakrát denně mírným antibakteriálním čisticím prostředkem odstraní jak olej, tak bakterie na pokožce. Vyhýbejte se příliš tvrdému mytí nebo příliš častému mytí obličeje, protože tyto postupy mohou dráždit pokožku a zhoršit vaše škody. Sebum je produkován všemi vašimi póry, včetně těch na hlavě. Pokud máte mastné vlasy, olej může migrovat do vašeho obličeje z vlasů. Denní šamponování může pomoci zmírnit tento problém. Další oleje se mohou na vašem obličeji shromáždit i poté, co budete jíst mastné nebo mastné potraviny. Čištění obličeje po jídle může přispět k prevenci problémů.

Úloha hormonů

Hormony mohou také hrát roli v akné, i když nejste dospívající. Hormonální fluktuace způsobené těhotenstvím, menopauzou, menstruací a užíváním hormonálních typů antikoncepce mohou způsobit nebo zhoršit akné. Hormony ovlivňují produkci olejové žlázy a zrání kožních buněk, což přispívá k tvorbě akné lézí, podle americké akademie dermatologie.

Léčba blesků

Přes topické léky mohou být účinné při vysušení pupíků a při rychlejším obratu kožních buněk. Hledejte léky, které obsahují kyselinu salicylovou, kyselinu mléčnou nebo benzoylperoxid. Ačkoli užívání těchto léků může zpočátku způsobit odlupování, podráždění kůže nebo suchost, tyto příznaky se často zlepšují po prvním měsíci léčby, podle MayoClinic.com. Pokud se vaše nedostatky nezlepšují po použití volně prodejných léků, může lékař předepsat silnější topické léky nebo perorální antibiotika. Ačkoli hormonální antikoncepce může způsobit v některých případech vady, některé mohou zjistit, že užívání antikoncepčních pilulek pomáhá kontrolovat akné . Orální lék isotretinoin může být užitečný při léčbě bolestivých akné cysty, i když lék může způsobit vážné vrozené vady, pokud jsou těhotné ženy. Lékaři mohou doporučit mikrodermabrazi nebo chemické peelingy ke kontrole těžkého akné nebo laserové léčby ke snížení tvorby kožního mazu.