Jaká je funkce tukových buněk?

Na rozdíl od obyčejného názoru, tukové buňky v tukové tkáni nejsou prostě spící skladiště, podle Johns Hopkins Medicine Health Alerts. Tukové buňky jsou dynamické a vysoce aktivní. Tukové buňky tukové tkáně mají podle Smithyho a Jamese Grofse v “Pokročilé výživě a metabolismu člověka extrémně důležitou roli v metabolismu”. Podle institutu National Health Institute inzulín stimuluje tukové buňky, aby užívali glukózu. Triglyceridy mohou být syntetizovány v tukových buňkách z glukózy, pokud jsou ovlivněny inzulínem. Jak hladiny glukózy v krvi klesají, hladiny inzulínu klesají a tuková tkáň zvýhodňuje rozdělení triglyceridů na volné mastné kyseliny a glycerol.

Funkce

Tukové buňky poskytují triglyceridy, které napomáhají spoustě vnitřní práce a fyzické aktivity těla. Vrstva tuku pod kůží izoluje tělo, aby ho udržovalo v teple. Podložky tuku působí jako tlumiče nárazů a podporují a tlumí životně důležité orgány. Tuk také pomáhá tělu používat sacharidy a bílkoviny. Fragmenty metabolismu tuku se kombinují s metabolismy energie glukózy. Tuku náhradní bílkoviny pro jiné důležité úkoly tím, že poskytuje energii tělu.

Typy

Tělo má dva typy tukových, bílých a hnědých tukových tkání, které mají dvě oddělené funkce. Skladovací forma, bílá tuková tkáň, poskytuje tuku pro další buňky, aby využily energie. Hnědá tuková tkáň uvolňuje ukládanou energii jako teplo podle Eleanora Whitneyho a Sharona Rolfese v “Porozumění výživě”. Vyzařováním energie jako tepla hnědá tuková tkáň umožňuje tělu trávit energii spíše než ji ukládat. Vytváření tepla je nesmírně důležité u novorozenců a lidí, kteří žijí v chladném klimatu. Většina dospělých má ve strategických místech pouze malé množství hnědého tuku. Úloha hnědého tuku v regulaci tělesné hmotnosti ještě není plně pochopena.

Proces

Když se spotřebuje více kalorií než je vyčerpáno, většina přebytečné energie je uložena v tukových buňkách tukové tkáně. Tukové buňky se rozšiřují, protože se naplní kapkami tuků a mohou se rozdělit, až dosáhnou maximální velikosti. Když buňky potřebují energii, enzym lipázy citlivý na hormony v tukových buňkách rozděluje triglyceridy a uvolňuje glycerol a mastné kyseliny do krve, kde jsou k dispozici pro další buňky s hladem energie.

Význam

Tukové buňky neustále rozkládají a obnovují triglyceridy podle potřeby. Tyto procesy jsou regulovány výživou, hormony a faktory metabolismu, které určují, kolik mastných kyselin cirkuluje v krvi a kolik tuku uchovává tělo. Tuk poskytuje 60% stávajících energetických potřeb těla v klidu a trochu více během delší aktivity. Jak pokračuje výzkum, pochopení toho, jak inzulín stimuluje tukové buňky k užívání glukózy, by mohlo vést k lepšímu porozumění cukrovce a souvisejících stavů, tvrdí National Institutes of Health.

Úvahy

Obezita se vyvíjí jako zvýšení počtu tuků v počtu, velikosti nebo obojích. Při ztrátě tuku se velikost tukových buněk snižuje, ale není jejich počet. Lidé s extra tukovou buňkou mají tendenci rychle získat zpět ztracenou hmotnost, podle “porozumění výživě”.