Jaká část mozku řídí vaši schopnost cvičit?

Různé oblasti mozku vám umožňují provádět různé cviky. Moznost je řídícím střediskem těla a každý pohyb, který uděláte, a každý dech, který si vezmete, pochází z mozku. Z tohoto důvodu se většina oblastí mozku podílí na pohybu a cvičení.

Mezi hlavní oblasti mozku patří čelní lalok, který se nachází v přední části lebky, v okulárním laloku, který se nachází na zadní straně lebky a na temporálních lalůčcích, které se nacházejí na každé straně vaší hlavy. Parietální laloky se nacházejí od středu skalpu až ke středu zadní části hlavy a cerebellum se nachází v dolní zadní části mozku. Další oblasti mozku jsou také zodpovědné za schopnost pohybu, včetně Mozková kůra a thalamus a hypotalamus, které společně tvoří diencefalus. Každé z nich posílá impulsy z mozku a dolů do míchy, abyste sdělili pokyny k pohybu.

Váš kmen mozku, který se nachází na základně vašeho mozku, řídí vaše autonomní tělesné funkce. Autonomní funkce jsou ty, o kterých nemáte žádnou kontrolu, jako je dýchání, tepová frekvence a trávicí procesy. Váš mozek vysílá signály do svalů a tkání plic a říká jim, že vdechují a vydechují rychlostí, která nejlépe vyhovuje potřebám okysličení těla během cvičení. Z tohoto důvodu se vaše dýchání a srdeční frekvence urychlují během aktivit s vysokou intenzitou nebo se zpomalují v klidu.

Vaše cerebellum pomáhá vyrovnávat a provádět cvičení jako kickboxing, jóga nebo step aerobik. Váš pocit rovnováhy je soustředěn do vnitřního ucha. Signály z vnitřního ucha cestují do mozku, kde jsou interpretovány. Vaše ucho a mozek společně vás informují, když jste závrat, spinování nebo stojící. Tímto způsobem je ucho připojeno k jiným tělesným funkcím v tzv. Vestibulárním systému. Tento systém vám pomáhá udržovat rovnováhu a polohu při chůzi nebo cvičení.

Cerebellum je nejen zodpovědný za vaši schopnost vyrovnat se, ale i za pohyb. Tato oblast mozku určuje, jak jste koordinováni při vývoji pohybů hladkého svalstva, jako je uchopení, dosahování a rozšíření nebo ohyb vašich rukou a nohou. Diencephalon řídí nervové impulsy, které říkají vašemu tělu pohybovat se, chodit, ohýbat, kroutit, běhat, skákat atd.

Anatomie mozku

Autonomní funkce

Zůstatek

Hnutí