Historie vysokoškolského basketbalu

Vysokoškolský basketbal byl na Jamese Naismithu v roce 1891 koncipován na Springfield College. Byl dostatečně populární, aby se stal sportovním sportem na olympijských hrách v St. Louis v roce 1904 a ve třicátých letech se prosadil v popularitě kvůli doubleheaders v New Yorku, Začátek dvou národních turnajů po sezoně. Poslední turnaj byl do roku 2010 tak populární, že všech 64 zápasů bylo celonárodně vysíláno.

Basketbal byl vynalezen, protože ředitelé tělesné výchovy ve školách z celého Spojeného státu byli rozrušeni, že jen málo studentů absolvovalo v zimě třídu tělesné výchovy podle “Sportovní odpovědi”. Správci se setkali na Springfield College v roce 1890 a požádali o Naismith, Springfield Instruktor tělesné výchovy, vynalézt sport, který by udělal zimní třídy tak populární jako baseball a fotbal, které se staly letními a podzimními třídami. V roce 1891 postavil Naismith dva košíčky z broskví, které je položily na opačných koncích dlouhého dvora a jako předchůdce dnešního basketbalu použili fotbalovou kouli.

Nový sport byl okamžitě populární mezi studenty Springfieldu, podle profilu Kansas Historical Society James Naismith. V roce 1900 se na mnoha východních vysokých školách odehrávaly mužské basketbalové týmy, které se hrály navzájem a Naismith koučoval Kansas. Hry měly mnohem méně bodů než hry 21. století, částečně proto, že týmy neměli čas střílet. V první doubleheader v New Yorku v Madison Square Garden v roce 1934, New York University porazila Notre Dame 25-18 a Westminster porazil St. John je 37-33. V roce 1936 bylo několik hráčů na vysoké škole v USA, které v první olympijské hře zlaté medaili porazily Kanadu 19-8.

Kniha “Sports Answer Book” autor Bill Mazer připisuje Hankovi Luisettimu s nízkou kvalitou basketbalu. Luisetti vynalezl běžící výstřel z jedné ruky, který nahradil stojící dvojruční set, který byl zastřelen jako nejběžnější záběr. Luisetti, první student Stanfordské univerzity, dosáhl 70 bodů ve dvou hrách v roce 1936. To vedlo ke hrám v Stanfordu, kde se zúčastnilo více než 17 000 lidí v Madison Square Garden. V roce 1938 se Národní pozvánkový turnaj stal prvním národním turnajem. Každý NIT byl v Madison Square Garden. V roce 1939 zahájila Národní sbírková atletická asociace osmičlenný turnaj, který se každý rok rozhodl hrát na jiném místě. Oregon vyhrál první turnaj v Evanstonu v Ill.

NIT turnaj byl tak prestižní jako turnaj NCAA po celá desetiletí, protože vysokoškolský basketbal byl tak populární v New Yorku, informoval Mazer. V roce 1950 se City College v New Yorku stala jediným týmem, který vyhrál obě turnaje ve stejném roce. NIT pomohl turnaj NCAA, který pozval pouze šampiony konference. NCAA turnaj získal popularitu jako super týmy, jako je tým UCLA, který vyhrál 10 titulů v 60. a 70. letech 20. století. V sedmdesátých letech se turnaje NCAA staly silnějšími, když umožnily závodit druhé místo. Toto pole se rozšířilo z 25 týmů v roce 1974 na 32 v roce 1975, 48 v roce 1980 a 64 v roce 1985. To znamenalo, že v NIT hrály pouze týmy, které se nezabývaly v top 25 anketách.

Původ

Okamžitý úspěch

Národní turnaje

Růst sportu