Historie ulice bmx

BMX nebo cyklistický motokros je intenzivní sport, který zahrnuje závodění extrémní rychlostí na jízdních kolách, v motokrosovém stylu, na tratích s inline start a překážkami na cestě. Termín BMX také odkazuje na kolo, které bylo navrženo speciálně pro cyklistiku špíny a motokrosu.

Street BMX je druh freestyle BMX, který začal koncem sedmdesátých let. Během této éry cyklisté BMX strávili spoustu času na BMX kolech u konkrétních skate parků v San Diegu v Kalifornii. V roce 1979 byl vytvořen první tým freestyle BMX, známý jako BMX Action Trick Team.

Street BMX zahrnuje jízdu na kole přes překážky, které jsou vyrobeny člověkem, z nichž většina není určena především pro jízdní kola. Některé z těchto překážek zahrnují schody, zábradlí, římsy, břehy, zakřivené stěny a architektonické návrhy v neobvyklých tvarech. Dokonce i jednoduchá obruba může být použita během tohoto.

Street BMX se inspirovalo motorkovými superhvězdami té doby. Dostupnost Schwinn Sting-Ray, spolu s několika dalšími koloběžkami, je velmi oblíbila jako BMX. Velké procento cyklistů se dnes účastní Street BMX kvůli nedostatku pravidel a předpisů a také proto, že zdůrazňuje kreativní část hry.

Většina volných jízdních kol BMX má 20-palcová kola. Zatímco může existovat rozdíl v velikostech a geometrii rámců, horní trubky obecně zůstanou dlouhé 20 až 22 palců. Začátečníci BMX jezdci mají tendenci nakupovat obchody koupené kompletní kola, nicméně, zkušenější jezdci obecně stavět vlastní kola od základu.

Street BMX racing se vyvinul tak, že uliční jezdci nebudou mít na svých kolech žádné brzdy, a pokud ano, nebudou to gyroskopy, budou mít tendenci být jen přímý. Motocykly na ulicích mají přední a zadní kolíky na boku motocyklu a cyklisté mají tendenci jet bez přírub na svých úchytech. Důvodem je to, že příruba má často tendenci se dostat do cesty, když dělá bar trik.

Historie Freestyle BMX

Co je Street BMX

Původ

Vývoj ulice BMX Bike

Požadavky na Street BMX jezdce