Důvody, proč bychom měli být fyzicky vhodní

Všichni chodí do posilovny z různých důvodů, od síly až po ztrátu hmotnosti. Ať už jsou vaše fitness cíle, existují další výhody pro aktivní fyzickou aktivitu, která přímo ovlivňuje vaše celkové zdraví a wellness. Musíte však zůstat odhodláni na konzistentní cvičení a fitness rutinu, abyste maximalizovali svoji fyzickou kondici.

Zlepšit zdraví

Primárním přínosem pro zachování fyzické kondice je zlepšení funkce tělových systémů. Například vaše kardiovaskulární zdraví se zlepšuje silnějším srdcem, pružnými cévami a sníženým krevním tlakem. Mezi další přínosy pro zdraví patří zlepšená nálada a sebevědomí spolu se zvýšenou úrovní energie. Dobře zaoblená rutina, která zahrnuje aerobní fitness, posilovací trénink a cvičení s flexibilitou, je ideální pro zlepšení celkového zdraví.

Kontrola hmotnosti

Zůstat fyzicky vám umožní spálit kalorie a snížit nadbytečný tělesný tuk. Spolu s vypalováním kalorií a tělesným tukem pomáhá rutinní cvičební program zvýšit rychlost metabolismu nebo rychlost, při které vaše tělo spaluje kalorie. Výsledkem je, že vaše tělo začne spálit více kalorií jak v klidu, tak při práci, což nakonec pomáhá udržovat zdravou tělesnou hmotnost.

Zabraňte nemoc

Můžete snížit potenciál pro různé nemoci a zranění tím, že zůstanete fyzicky fit. Se zlepšenou zdatností se sníží vaše riziko vzniku cukrovky, rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění. Mezi další přínosy patří zmírnění krevního tlaku, snížení hladiny cholesterolu a snížení rizika artritidy a deprese.

Maximalizujte výkon

Sportovci a jiní závodníci zůstávají fyzicky schopni maximalizovat atletický výkon. Tréninkové programy zaměřené na sporty zahrnují různé fáze podle sezóny hry, z nichž každá má za cíl maximalizovat celkovou kondici sportovce. K maximalizaci výkonu a kondice patří každá fáze tréninkových programů cvičení a pohyby, které vytvářejí obecné fyzické dovednosti – kardiovaskulární vytrvalost, vytrvalost, sílu, pružnost, sílu, rychlost, koordinaci, agilitu, rovnováhu a přesnost.