Druhy hnědé rýže

Hnědá rýže získává barvu, chuť a texturu z otrubových vrstev, které zůstávají na rýži, když prochází procesem trupu. Je to mleté ​​na méně času než bílá rýže, proto si zachovává vrstvy otrub a je známo, že je zdravým zdrojem vlákniny a má žvýkací texturu a ořechovitou chuť. Existují čtyři různé druhy hnědé rýže – krátké zrno, střední zrno, dlouhé zrno a světle hnědé – a každá trvá různá časy, kdy se vaří.

Křehká rýže krátkého zrna

Krátká zrna hnědá rýže se skládá z malých jader a může mít velmi lepkavou strukturu, když je vařená. Z tohoto důvodu funguje dobře pro rýžové pudinky a podobné dezerty, stejně jako risotto. Krátká zrna hnědá rýže vyžaduje 25 minut vaření po namočení přes noc.

Středně zrnitá hnědá rýže

Středně zrnitá hnědá rýže je větší a bohatší než malá zrna, ale není tak velká jako dlouhá zrna. Když se vaří, stává se vlhkým a jemným, což z něj činí vynikající složku pro polévky, saláty a přílohy. Když je namočený po dobu nejméně čtyř hodin a vaří se dvěma díly slané vody, tento typ hnědé rýže se provádí za 15 až 20 minut.

Dlouhá zrna hnědá rýže

Rozmanitost hnědé rýže, s níž jsou lidé nejvíce obeznámená, je odrůda s dlouhými zrny. Tento typ má tuto známou zlatavě hnědou barvu, žvýkací texturu a ořechovou chuť. Dlouhá zrna hnědá rýže je běžně používána v různých pokrmech, včetně rýže pilaf a míchat smažit. Dlouhá zrna hnědá rýže vyžaduje 45 minut času vaření.

Světlá hnědá rýže

Hnědá rýže se stává světle hnědou rýží, když se během frézování odstraní polovina otrub. Výsledkem je rýžové jádro se světle hnědou barvou, lehce ořechová chuť, méně vlákniny a výrazně kratší doba vaření – 20 minut – než pravidelná dlouhá zrna hnědá rýže.