Dieta na detoxikaci vodního melounu

Detoxikační stravy jsou běžné a zatímco důkazy o jejich účinnosti chybí, zastánci věří, že diety odstraňují toxiny z těla. Detoxikační diety přicházejí v mnoha variantách – limonádová strava, grapefruitová strava a brokolicová strava – a vycházejí z toho, že po několik dní nezmohou nic jiného než specifické džusy, surové ovoce nebo zeleninu. Stejně jako mnoho jiných detoxikátů dieta může způsobit příznaky jako je únava, bolesti hlavy, průjem, dehydratace a častější záchvaty nemocí, jako je nachlazení a chřipka.

Během očisty nebudete jíst nic jiného než meloun po dobu jednoho až tří dnů. Zástupci čistí poradit pomocí pevných, zralých vodních melounů, které stále mají semena a v ideálním případě koupit organické, protože neekologické melouny jsou často vystaveny pesticidům. Pokud můžete tolerovat chuť, blog The Detox Specialist doporučuje použít kůru melounu spolu s masem pro maximalizaci výživy z ovoce.

Vícenásobné nápady receptů jsou k dispozici online, které pomáhají překonat monotonitu během detoxikace. Chcete-li, aby vaše melounové smoothies více osvěžující, zkuste přidat nějaký čerstvý zázvor, citronové nebo limetkové šťávy a hrst čučoriedky pro chuť. Všechny tři tyto ingredience jsou považovány za prospěšné pro detoxikační proces a podle ředitelství Healthy Smoothie přidávají výživu do smoothie. K přidání některých koření do rutiny, míchat řepu, pomeranče a černý pepř s melounem. Místo Detox Specialist nazývá tuto “Red Devil Melon Reef Soup”.

Přestože výživné výživy, jako je například čištění vodního melounu, mohou způsobit úbytek na váze, ztráta hmotnosti zřídka trvá a je často dlouhodobě obnovena. Fad diety jsou také potenciálně nebezpečné, protože neobsahují všechny živiny, které vaše tělo potřebuje, aby zůstaly zdravé. Dieta na vodní melanž vylučuje zejména tuky a bílkoviny – oba jsou pro tělo nezbytné pro udržení buněčného zdraví a účinně udržují a opravují tkáně. Lepší způsob, jak zhubnout, je udržet zdravou, vyváženou stravu a pravidelnou fyzickou aktivitu. Tento přístup pravděpodobně povede k udržitelnému, dlouhodobému úbytku hmotnosti a lepšímu celkovému zdraví.

Detoxikační diety rychle vedou k nedostatkům vitamínů a minerálů, k abnormalitám krevního cukru ak rozpadu svalů. Mohou také oslabit imunitní systém, což činí tělo náchylnější k infekcím a sezónním onemocněním, jako je chřipka. Dieta může také způsobit časté pohyby tekutin a může vést k vážným zdravotním problémům způsobeným dehydratací. Konečně, diety často způsobují letargii a progresivní únavu kvůli nedostatku kalorií, bolesti hlavy a zhoršující se podrážděnosti. Zdraví a dietní experti doporučují, aby někdo s onemocněním srdce nebo ledvin, těhotnými ženami, staršími osobami a pacienty s žaludečními chorobami zabránil detoxikálním dietám kvůli zvýšené náchylnosti k nepříznivým zdravotním následkům.

Vodní meloun vyčistěte

Splash of Flavour

Funguje to?

Nebezpečí diety