Co znamená slintání u batole?

Drážkování je neúmyslné únik sliny nebo jiných látek z úst. Drooling může být špinavé podnikání pro rodiče s množstvím prádla na obzoru. Vaše dítě se otřáslo jako dítě a pokračuje jako batole, kolem bodu, kdy jste se zastavil. Ačkoli ve většině případů je běhání batohem normální, sledujte chování dítěte, abyste zjistili, zda máte důvod k obavám.

Teething

Během periody dýchání často reagují na podráždění dásní, podle zubního lékaře Robina Onikula z dětské milostné nemocnice. Většina rodičů se tímto jevem nezajímá a nepřijímá je jako skutečnost života. Vaše batole může ze stejného důvodu vypadat. Dvouleté moláry jsou posledními dětskými zuby, které vznikají v zadní části úst vašeho dítěte. Dvouleté moláry se obecně začínají objevovat mezi druhým a třetím narozeninami vašeho batole. Stříkání, které se nezastavilo ve věku 3 let, by mělo být zkontrolováno lékařem.

Rozvoj

Drolování se vyskytuje, když neskouříte sliny. Mechanismus polykání nebo schopnost polykat dobře a často mohou být ve vašem batole nedostatečně rozvinuté. V závislosti na věku dítěte může být schopnost polykat normální vývojovou cestou, nebo může být zpožděn kvůli předčasnému porodu. Pokud vaše dítě klesne po dosažení věku 3 let a také vykazuje známky zpoždění v jazycích nebo hrubých motorických dovednostech, poraďte se s lékařem o vyšetření na neurologické poškození nebo zpoždění, říká patologa řeči Rose Godfreyová. Ve vzácných případech může poškození nervového systému dítěte narušit kontrolu svalů v ústech a na tváři, což může vést k nadměrnému slinění.

Nemoc

Drážkování v batole, které je příležitostné, může znamenat, že je nemocná. Onemocnění, jako je tonzilitida, strep throat nebo mononukleóza, jsou bolestivé a mohou způsobit, že vaše dítě spadne jednoduše proto, že jí hrdlo bolesti, když polkne. Abscesy v ústech, krku a horečkách mohou u některých dětí vést ke slzám. Vezměte své dítě do pediatra k vyšetření, pokud se náhle začne propadávat a projeví další známky, že se necítí dobře.

Řešení

Řešení pro srážení, které nevykazují nemoci nebo postižení, jsou zaměřeny hlavně na zvládnutí stavu. Udržujte své batole suché s bryndy a změnami oděvu. Omezte umývání na obličej, aby nedošlo k podráždění kůže na obličeji, a ošetřete křeč nebo vyrážku s tenkým povlakem vazelíny na bradě vašeho dítěte. Povzbuďte své dítě, aby se naučil spolknout a nabízet malé množství vody často po celý den. Když se učí lépe spolknout, srážení se bude snižovat.