Co vypadá plod ve třech měsících?

Do konce třetího měsíce těhotenství nebo prvního trimestru může ranní nemoc definitivně zmizet a pozdější nepohodlí těhotenství se ještě neobjevily. Pokud jste neměla předchozí těhotenství, pravděpodobně jste sotva ukázali, že byste hodně zhoršili nárůst dítěte. Ale uvnitř dělohy dochází k velkým změnám denně, na konci tohoto časového období jsou všechny vaše hlavní orgány vašeho dítěte již na místě a je snadno rozpoznatelný jako člen lidského rodu.

Velikost

3měsíční plod je dlouhý zhruba 3,5 palce, nebo asi velikost hracího kusu domino. Od tohoto okamžiku vaše malé dítě bude pokračovat v růstu o čtvrtinu palce za týden. Jeho hlava je stále nepřiměřeně velká, skládající se z poloviny jeho velikosti. Dvanáctý týden těhotenství váží vaše dítě přibližně 45 gramů nebo 1,5 unce.

Vývoj orgánů

Vaše střevo vašeho dítěte začalo ve třetím měsíci růst tak rychle, že vyčnívají do pupeční šňůry. V týdnu 12 se usadí do břišní dutiny. Její srdce bere asi 150 úderů za minutu a její srdeční tep je obvykle nejprve detekován na 10týdenní známce vaším pěstounem a jeho dopplerem plodu. Pokud je většina ostatních jejích orgánů a tkání již rozvinutá do konce třetího měsíce. Za zuby se začínají zuby.

Fyzický vzhled

Zatímco vaše malé dítě ještě nevypadá jako novorozený, jeho ruce, nohy, prsty a prsty jsou plně vyvinuty, až k nehtům. Jeho ramena jsou nyní poměrně úměrná jeho celkové délce. Jeho tvář vypadá lidsky. Ačkoli jeho uši stále pevně připoutaly na hlavu, jeho oči se přiblížily k jeho tváři. Jeho oční víčka jsou plně tvořena nad očima, která zůstane uzavřena až do 25. týdne těhotenství. Jeho kůže je velmi tenká a průsvitná.

Genitalia

Zatímco interní genitálie se dříve odlišují, externí genitálie se nerozlišují až do 12. týdne. Ultrazvuk plodu může být schopen určit, jaký je váš sex v tomto čase, pokud vaše dítě spolupracuje.

Chování

Vaše dítě se volně pohybuje v děloze a může pohybovat rukama a nohama o 12týdenní známku, ačkoli pokud nesete dvojčata nebo jste velmi citliví, nebudete to cítit až po 16 týdnech. Její prsty a prsty se mohou kroutit a její ústa se mohou vysát a sevřít. Začíná vykazovat některé z instinktálních reflexů, které bude mít při narození, jako by automaticky sání na jídlo.