Co se stane, když nebudete jíst zdravou snídani?

Snídani byla vytvořena “nejdůležitější jídlo dne” a toto pojetí může mít více pravdy než bajka. Zdravý snídaňový skok – začíná váš den, poskytuje příležitost k výživě a péči o sebe a může významně ovlivnit vaše nálady, energii a schopnosti po zbytek dne. Udělejte snídani pohodlně zásobováním na zdravé jízdné. Pokud máte potíže se zdravou výživou, požádejte o radu kvalifikovaného odborníka.

Přeskakování snídaně nebo špatné snídaně formou jídla může vést ke snížení příjmu živin. Zdravá snídaně vám může dát na cestu, abyste si po celý den dali moudré dietní volby. Rutinní snídaně jedlíci mají tendenci konzumovat zdravější celkovou stravu – nižší v tuku a vyšší v živinách – než lidé, kteří nejí snídani. Abyste co nejlépe využili snídani, snažte se o vyvážené jídlo obsahující zdravé potraviny ze všech důležitých skupin potravin, včetně ovoce a / nebo zeleniny, zdravého škrobu, jako je celozrnný toast nebo ovesné vločky, Mléčné mléko, jogurt nebo vejce a zdravý zdroj tuku, jako jsou ořechy, arašídové máslo nebo lněné semínko.

Nejíst zdravou snídani může vést ke snížení kognitivních funkcí. Jinými slovy, můžete mít potíže se soustředěním, učením nebo odvoláním na informace nebo dobrým výkonem v práci nebo ve škole. Ve studii publikované v “Annals of Nutrition and Metabolism” v roce 2002 vědci zkoumali snídani zvyklostí 97 studentů středních škol ve městě. Jedna třetina těchto dětí byla klasifikována jako “nutriční riziko”, což znamená, že při snídani konzumovaly jen málo živin a / nebo nedostatečné množství kalorií. Tito studenti prokázali chudší docházku a známky a větší tardiness a problémy s chováním v porovnání se studenty, kteří jedli zdravější snídani. Po šestiměsíčním jídle připraveném, zdravé snídani, studenti, kteří dříve měli nutriční riziko, ukázali zlepšení v matematických skóre, chování a docházkách. Výzkumníci dospěli k závěru, že připravené a zdravé snídaně poskytují dětem mnoho přínosů pro školy. Pokud máte potenciálně podobné výhody, zkuste si předem připravit nebo připravit zdravou snídani.

Snídaně dodává energii, kterou vaše tělo využívá jako palivo pro denní aktivity. Přeskakování snídaně je spojeno se sníženou fyzickou aktivitou. Vyvážená snídaně podporuje zdravou hladinu cukru v krvi, což je důležité pro zabránění poklesu energie a podrážděnosti později v průběhu dne. Abyste se vyhnuli těmto rizikům, vyhýbejte se vysokým glykemickým potravinám nebo potravinám, které mají významný vliv na hladinu cukru v krvi, jako jsou cukrové obiloviny, pečivo a bílý chléb. Přejídání, zejména mastné potraviny nebo rafinované uhlohydráty, při snídani může také způsobit letargii a nízké nálady.

Špatné snídané návyky mohou také mít za následek zvýšení tělesné hmotnosti. Zatímco mnoho lidí se domnívá, že přeskakování snídaně podporuje hubnutí, opak je pravdou, podle informacní sítě pro kontrolu hmotnosti. Lidé, kteří přeskakují snídani, mají větší váhu než lidé, kteří jedí snídani a tři až čtyři další jídla nebo občerstvení denně. Vyjídání příliš málo nebo přeskočení vašeho ranního jídla může vést k nadměrnému hladovění, přejídání a špatnému výběru jídla později. Pokud nejste hladoví nebo se cítíte ponořeni ráno, vychutnejte si vyváženou, zdravou svačinu, jako je ovoce, jogurt a granola nebo nakrájené ovoce s plátky s nízkým obsahem tuku. Vybírejte potraviny bohaté na vlákniny, jako je ovesné vločky a celé ovoce, přes sladkosti nebo džusy, které jsou méně okouzlující a poskytují méně živin.

Špatné nutriční zdraví

Snížená kognitivní funkce

Nízká energie a nálady

Přibývání na váze