Co jíst při chuti cukru

Požadovaný cukr, ať už je to gumový medvěd nebo čokoládový hos, je silným nutkáním, které může být těžké odolat. Mnoho lidí se cítí zbaveno, jestliže večerní jídlo není následováno dezertem a kdo neskočil do auta a zamířil do nejbližšího obchodu s zmrzlinami, aby takovou neodolatelnou potřebu cukru nasákl? Cukr vás může ovlivnit emocionálně a fyzicky. Takže, co jíte, když touha zasáhla?

Když jíte cukr, zvyšuje se hladina energie a prudce vzrůstá hladina inzulinu v krvi. Tento inzulín umožňuje, aby se do mozku dostala chemická látka nazvaná tryptofan, která uvolňuje neurotransmiter nazývaný serotonin. Serotonin je chemická látka, která dává pocit pohody. Beta-endorfin je další neurotransmiter, který uvolňuje cukr. Cukr vás skutečně cítí fyzicky dobrý. Cukr může být také spojen s emocionálními aspekty svého života, jako jsou sušenky čokolády čarodějnice.

Několik mikroživin může pomoci omezit vaše chuť cukru. Nejvíce lze nalézt v dobrém multivitaminu s minerály. Zinek, vitamin C a vitamín B niacin pomáhají uvolňovat serotonin, který omezuje chuť. Chrom zvyšuje účinky inzulínu tím, že pomáhá v metabolismu glukózy. Proto potřebujete méně cukru na energii, což může snížit srážení cukru. Potraviny, které obsahují chróm, jsou hrozny, brambory a brokolice. Najdete zde zinek v ústřicích, krabí a hovězí maso, vitamín C v pomerančových, grapefruitech a jahodách a niacin v obohacených obilovinách, tuňáku a lososu. Poraďte se svým lékařem o užívání vitamínových doplňků.

Vyberte potraviny, které jsou nezpracované. Nespracované celé potraviny, jako jsou celozrnné a syrové ovoce a zelenina, mají tendenci udržovat hladinu inzulínu rovnoměrně a odstraňovat takový špička, kterou získáte z rafinovaných nebo zpracovaných potravin, které podporují chuť k cukru. Vyzkoušejte občerstvení celozrnných krekrů s hrozny a tvarohem nebo s nízkotučným jogurtem a ovocným smoothie. Zelenina s jogurtem nebo popcornem se může zbavit cukru. Další strategií je jíst pečené brambory s pokožkou tři hodiny po jídle. Dejte co chcete, pokud to není protein. Brambory umožňují, aby se tryptofan dostal do mozku a uvolnil serotonin.

Úplné odstranění cukru z vaší stravy nemusí být pro mnoho lidí možné. Takže pokud máte pocit, že nemůžete odolat, vyzkoušejte tuto strategii, kterou nabízí ošetřovatelka sestry Marcelle Picková z webových stránek Ženy na ženy. Dopřejte si trochu bílkovin. Jezte malý kousek tvaroňského koláče, pudink nebo kaštan, vše vyrobené z bílkovin. Nebo si můžete dát kus sýra, mléka nebo hrstku ořechů s vaší spokojeností. Protein poskytuje pomalejší vzestup hladiny cukru v krvi a zanechává inzulinový špiček.

Cukr na cukr

Mikronutrienty

Celé potraviny

Proteiny a cukr