Co jíst, abyste se zbavili tmavých kruhů

Tmavé kruhy pod očima vás mohou vypadat unavený a starší než vy. Oční krémy slibují, že budou léčit stínované oblasti, ale obvykle nejsou dostatečné k odstranění tvrdohlavých kroužků. Změny ve vaší stravě mohou zlepšit stav pokožky pod vašimi dětskými blues – nebo zelenými nebo hnědými.

Získejte více železa

Mnoho lidí, zejména žen, trpí anémií. Tento stav je způsoben nedostatkem železa ve stravě. Nedostatečné množství této živiny způsobuje, že kůže vypadá bledě. Když se tato odlehčená kůže stlačí proti tmavým vnitřním vybráním oka, vypadá tmavě. Ženy trpí anémií častěji než muži kvůli ztrátě krve bohaté na železo během měsíčního menstruačního cyklu. Nejbohatší zdroje železa jsou červené maso a tmavě zelená listová zelenina. Zahrnujte kale, špenát nebo chard do vaší stravy, stejně jako libové červené maso. Pro vegetariány přidejte do jíst vaječné žloutky, fazole, cizrnu a čočku.

Zůstaňte hydratováni

Nepít dostatek vody je pro celé tělo nezdravé. Jeden účinek dehydratace je kruhy tmavého oka. Vzhledem k tomu, že kůže je mnohem tenčí pod očima, než kdekoli jinde na těle, bude to mít za následek, že neprobíhá dostatek tekutin téměř okamžitě. Noste si s sebou láhev vody a popíjte ji často. V době, kdy se cítite žíznivě, jste již často dehydratováni.

Vyhněte se kofeinu

Pít spoustu nápojů obsahujících kofein, například kávu nebo energetické nápoje, může zhoršit tmavé kruhy. Kofein může způsobit dehydrataci, která vytváří nebo zhoršuje stínované kroužky. Omezte je nebo je ořízněte z vaší stravy, abyste zlepšili vzhled jemné pokožky pod očima.

Řezněte sůl

Jíst stravu, která je příliš bohatá na sůl, způsobuje, že tělo zadržuje vodu. Zadržování vody způsobuje, že tělo a konkrétněji kůže pod očima se nafoukne a tmavší kroužky jsou výraznější.

Zdravý životní styl

Chcete-li omezit vzhled tmavých kruhů, jíst pestrou a zdravou stravu, která je bohatá na bílkoviny a zeleninu. Pít dostatek tekutin a dostatečně spát. Omezte příjem cigaret a alkoholu. Pokud máte podezření, že alergie přispívají k odbarvení pod očima, poraďte se s lékařem o testování alergií.