Co je tbhq konzervační látka?

Od té doby, co kniha Michaela Pollana “Omnivorova dilema” narazila na police, byla bezpečnost konzervačního terciárního butylhydrochinonu nebo TBHQ předmětem sporu. Běžná složka kuřat McNuggets a dalších konzervovaných potravin, není škodlivá v hladinách povolených v potravinách, limity FDA na TBHQ v potravinách zabraňují špatným účinkům a toxicitě.

TBHQ je syntetický antioxidant, který se používá k prodloužení doby trvanlivosti mastných a mastných potravin. Ve zpracovaných potravinách je nastříkán na potraviny nebo na obalu, aby nedošlo k odbarvení a změnám chuti a zápachu. Jiné výrobky, jako jsou kosmetika, parfémy, laky a laky, obsahují TBHQ pro udržení stability.

Hodně z humbuk obklopující TBHQ se zabývá jeho vztahem k butanu, součásti lehčí tekutiny. Pollan nazval TBHQ formu butanu v jeho populární knize, ale ukázalo se, že vztah je nadhodnocen. TBHQ je složen z části seskupení čtyř atomů uhlíku nazývaných “butyl”. Mnoho neškodných látek, jako je máslo, také obsahuje butyl. Slovo butyl je dokonce odvozeno z latinského slova pro máslo, “butyrum”.

FDA uvalil limit až 0,02 procent celkového množství oleje v potravinách jako TBHQ. Spotřeba 1 g TBHQ může způsobit, že se objeví příznaky od nevolnosti až po kolaps, zatímco 5 g je letální dávka. Limity FDA znamenají, že byste museli jíst více než 11 kilogramů kuřecích McNuggetů, abyste dosáhli dávky 1 gramu TBHQ – a to by muselo být v jednom jídle, protože se nestává v těle v čase .

Přestože TBHQ může být v malých dávkách bezpečné, neznamená to, že je pro vás zdravý. A protože se používá k ochraně zpracovaných potravin, které jsou přirozeně mastné nebo mastné, vyhýbat se těmto potravinám by určitě bylo zdravou volbou. Když zvažujete své zdraví, udělejte trochu výzkumu, než se rozhodnete, že populární účet je ten správný.

Použití

Butyl

Toxicita

Selský rozum