Bude pít třešňovou šťávu dráždit můj gerd?

Zkušenost s kyselým refluxem více než dvakrát týdně naznačuje gastroezofageální refluxní chorobu, známou jako GERD, podle Národního informačního systému pro léčbu chorobných onemocnění. Třešňový džus může nebo nemusí zhoršovat příznaky, protože lidé reagují odlišně na potraviny. Můžete mít specifické položky, které způsobují příznaky refluxu kyseliny. Třešně obsahují určitý obsah kyseliny. Možná budete muset vyzkoušet třešňovou šťávu, abyste zjistili, zda to vede k příznakům. Pokud máte častý reflux kyseliny, poraďte se se svým lékařem, který může poskytnout dietní a lékařské poradenství.

Acid Reflux

Kyselinový reflux vede k zálohování kyseliny žaludku do jícnu. Může to způsobit pálení žáhy, pálení nebo bolestivý pocit v horní části hrudníku a krku, nebo kyselou nebo hořkou chuť v zadní části úst a krku. Některé potraviny spouštějí kyselý reflux uvolněním jícnového svalu. Prstenovitý sval se obvykle otevírá, protože obsah vstupuje do žaludku před zavřením. Uvolněný sval neuzavírá těsně a umožňuje záchranu kyseliny žaludeční. Citrusové plody a džusy nebo rajčata mohou způsobit příznaky kvůli jejich kyselému obsahu. Mezi další spouštěče patří smažené nebo mastné potraviny, čokoláda, sýtené nápoje, kofein a alkohol.

Protizápalové

Sladké třešně mají nízký obsah kyselin, ale višně mají vyšší obsah kyselin, které přinášejí svou špičkovou chuť. Třešeňová šťáva může mít protizánětlivé vlastnosti a byla používána k zmírnění bolesti a zánětu z artritidy, dny, bolesti svalů a bolesti zad. Některé domácí opravné prostředky vyžadují pití 2 oz. Z třešňové šťávy pro úlevu, ale výzkum zůstává nepřekonatelný na jeho účinnosti.

Spotřeba

Vaše riziko příznaků GERD z pití třešňové šťávy může záviset na tom, kolik pijete. Ačkoli třešňový džus může mít nízký obsah kyselin, pít v přebytku může způsobit kyselé refluxní příznaky u některých lidí. Plody s nejvyšší koncentrací kyseliny citronové však obsahují citrony a limety. Pomeranče, grapefruity a ananas jsou často uvedeny jako potraviny, které se v GERD vyvarují. Diety obvykle netýkají třešně jako zločinné potraviny, ale množství, které konzumujete, nebo způsob, jakým vaše tělo reaguje na třešně nebo třešňovou šťávu, může určit příznaky.

Časopis pro potraviny

Zkuste cherry džus v malých množstvích, abyste zjistili, zda se objeví příznaky. Udržování jídelního žurnálu na týden vám pomůže identifikovat spouštěče kyselého refluxu, podle McKinleyho zdravotního centra, University of Illinois v Urbana-Champaign. Zapište položky, které konzumujete, a příznaky, které následují, postupně odstraňte spouštěče z vaší stravy. Kyselé refluxní diety obvykle umožňují noncitrusové ovoce a šťávy, zeleninu, celozrnné, chudé maso, drůbež bez kůže, ryby a mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku nebo bez tuku. Nízkotučná dieta s vysokým obsahem vlákniny vás může chránit před symptomy refluxu kyseliny.